şükela:  tümü | bugün
  • son 6 aydır trafikte iken sık sık karşılaştığım durum.

arabalara karşı pek fazla ilgim yoktur ve arabam da vardır aslında..

ama yine de son model parıl parıl parlayan veya rengi güzel olan arabaları baştan aşağı süzerim genellikle. hatta ufuk çizgisinde kaybolana kadar da kesmişliğim vardır arkalarından.
    ne zaman baksam bu araçları kullananların %90 türbanlı kadın çıkıyor ve bu durum günden güne de artıyor.

mesela son model bir honda geçiyor . araba çil çil parlıyor 2. km öteden. başlıyorum arabayı kesmeye. yanımdan geçerken içine bakıyorum ki türbanlı bir bacı.

sebebini öğrenebilir miyim siz değerli dostlarımdan.
  • parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler ya adeta kanıtı .
  • günümüz türkiyesinin normalidir. parayı bulan versiyonu jipe binen türbanlıdır.
  • beni hesaplara sürükleyen bir hal
    benim de alt sınıfın üstü ikinci el ve kredi ile aldığım bir arabam var.
    ama bu tipteki hanımlara bakıyorum, yaşıtım oluyor çoğu. bu yaşta o arabayı almak, pervasız kullanacak kadar parayı düşünmemek, benim arabamı da beğenmemek gibi huyları var. nasıl nasıl nasıl?
    kesinlikle kendi emekleri değil.
    kendi emekleri ile o güzel oyuncaklara ulaşan kimseler bu kadar şuursuz olamaz zira, olmamalı yani.
    baba parası olmasını temenni edip edip duruyorum.
  • ıfşa olmayan fetoculer onlar
  • babası veya kocasının hükümete yakın olup ihale kaparak voleyi vurmuş olma ihtimali çok yüksek olan tiptir. zira 2002 öncesi türkiyesinde olmayan tiplerdi.
  • araba kullanan kadınların sayısının artışıyla doğru orantı gösteren durumdur. o türbanlılar hep vardı. hep de zenginlerdi. son 10 yılda daha da zenginleştiler evet fakat gözümüze sık sık lüks arabalarda takılmalarının asıl sebebi o kitlenin araba kullanmaya başlamış olmasıdır. hem lüks araba sayısının hem de araba kullanan kadın sayısının artışı doğal olarak şu anki manzarayı oluşturmuştur.
  • son model araba kullanan, kırmızı yandığında durmayıp yaya geçidini kullanan yayanın "sana kırmızı yanıyor" uyarısına da "görmedim" diyen başı açık kadın gibidir; trafik için tehlikedir.

feminaziler ve meriçler kızacak ama kadın sürücülerin alayı tehlikeli. burda ise kin dolu yüreklerin tek sıkıntısı türban.
  • son model araba kullanan insandır. ötesi yok. yorulmadınız mı entel sözlük yazarları? türban üstünden analiz kasmanıza gerek yok. sen gibi, kız kardeşin gibiyiz, inan ki farkımız yok. bir davranışı eleştir ama türbanlı diye değil. hadi bakayım göreyim seni*
  • jipten aşağısı da kurtarmıyor bu arada.