şükela:  tümü | bugün
  • zor şartlarda günlerce çalışarak kazandığı parasıyla son model cep telefonu alan fakirdir. bu telefonun satış fiyatı maaşını ikiye, üçe, dörde katlayabilir. telefonun onu pahalı kılan özelliklerine ihtiyacı yoktur, hiçbir zaman kullanmayacaktır da. belki "bankamızdan size özel kredi seçenekleri..." diye başlayan bir mesaj bile almayacaktır. ama son model cep telefonuyla mutlu bir hayat yaşar.
  • farklı operatörlerden 2-3 tane telefon hattı da vardır. ulaşılamazdır, sürekli telefon numarası değişir.
  • kontörü yoktur...
  • samsun doğumevinin önündeki simitçi bunlara örnektir. dexter gelaskinli iphoneu vardı lan adamın. çok kıskandım. karşısına tezgah açayım dedim ama adam engelli diye hep ona gitti müşteriler. bazı teyzeleri de abone yapmış, her sabah ondan alıyorlarmış.
  • (bkz: ironi)
  • ismi fakir'dir. anası babası nasıl bir ruh halindeyken böyle bir isim vermiş olabilir bilmiyorum.
  • böyle bir arkadaşım vardı, taksitleri bitmeden telefonu satmak zorunda kalmıştı. sonra da olmayan telefonun taksitlerini ödemeye falan devam etmişti. güzel şeyler tabii bunlar...
  • fakir makir anlamam gerizekalının önde gidenidir. gönül isterdi ki toplum içindeki gelir farkı bu kadar korkunç olmasın ama malesef bu şimdilik mümkün değil. sen de toplumun çoğu gibi asgari ücret ve altında para kazanıyorsan iphone senin neyine be dürzü? diye sorarlar adama. senenin 2,5 ayı toplamda 1000 saat amele gibi bir telefon için çalışılır mı lan? tamam sen gerizekalısın ama evlenmişsin çoluk çocuk yapmışsın. onların boğazından kesmeye de mi utanmıyon pezevenk? bak yine sinirlenmeye başladım.