şükela:  tümü | bugün soru sor
 • orijinal adı childhood's end olan arthur c. clarke romanının türkçe baskısının adı.

  --- spoiler ---

  tanrısallar'ın dünyaya gelişi, yeryüzü'nün tarihindeki en önemli ve etkileyici olaydı. çünkü uzaydan gelen bu konuklar, beraberlerinde barış ve refahı da getirmişlerdi. insanoğlu, daha ne isteyebilirdi ki? elli yıl içinde, insandan çok daha ileri olan bu yaratıklar, yoksulluğu, hastalıkları, savaşları ve korkuyu yeryüzünden silip atmışlardı... ama bu altın çağ, birdenbire sona erecekti... tanrısallar, insan soyunun son neslinin çocuklarını, insanlık mirasından koparmaya, kimsenin hayal bile edemeyeceği bir gelecek için hazırlamaya başlamışlardı. nihayet tanrısallar tüm dünyaya son duyurularını yaptıklarında, insan soyunun yok edilmesi sürecinin ilk adımını atmış oluyorlardı! ve herşey, tanrısalların da üstünde yer alan bir yücedimağ'ın buyruğuyla yapılıyordu..
  --- spoiler ---

  yenilerde dizisi de yapıldı. bu kitabı çok uzun zaman önce okumuştum. bugün ingilizce versiyonunu bitirdim ve türkçe ve ingilizce versiyonları arasında fark olduğunu düşünüyorum. hafızamın beni yanıltıp yanıltmadığını anlamak için türkçesinin e-kitabını arıyorum. bulabilirsem ve farklı ise buraya yazacağım.
 • 1990larda elime gecen fakat haziran 2017' de okuma serefine ulasabildigim basyapit. 196 sayfa saf, sulandirilmamis, asla fantazik olmayan bir bilimkurgu. arthur c. clarke' i rama serisiyle tanimistim. o seriyi de tavsiye ederim. son soz tabi ki karellen! rashaverak! ve sevgili jan!
 • izmir’li bir müzik grubu.