• hüzün içerir benim için, eski bayramlarımızı hatırladım. küçüklüğümün sevinci, heycanı, yeni elbiseler ve özenle yapılar saçlar. babanın namazdan gelmesiyle yapılan kahvaltılar.
    çoçuklarıma bi kere bile olsun yaşatmak isterdim bu duyguları
  • saat itibariyle son sahuru geçtim son iftar bile bitmiş, bayram için gerekli hazırlıklar yapılmış ve ramazan bereketi seneye devrolmuştur. sabah namaz kılınacak ve 29 günlük nefs terbiyesini geçen inanlar için 11 ay sürecek yeni bir sınav başlamış olacak. işte kanımca asıl bu sınav sizi gerçek inançları doğrultusunda insan yapacaktır. nasıl ramazan ayında aşırıya kaçmadan şeytanı tutsak ettiyseniz umarım geri kalan o 11 ayda da o şeytan tasvirine geri dönmemek için uğraşacaksınız yoksa ramazan mantığı sadece 1 aya hapsolmuş zoraki ibadetten öteye geçmeyecektir.
  • buruk bir mutluluktur.
  • biraz sonra bu kapıdan son kez çıkıp yine kendimi vuracağım yolllara.
    (bkz: bu gece son)
  • ülkemde bu sene son sahur 24 haziran 2017 sabaha karşı ardahan için 02:28 ile ilk, edirne için ise 03:28 ile son kez yapılmış olacak. tüm oruç tutan halkıma selam olsun. daha nice ramazanlara kavuşun sevgi ve hoşgörü ile. tüm halkımın ramazan bayramını kutlarım.
  • which also means no more uykulu, şükreder gözüküp küfreden people.
  • bu sene şu saatlerde yapılan sahurdur. tüm islam aleminin son sahurunda bolluk ve şefaat dilerim. darısı diğer yıllara. son yılların en ilginç ramazan ayını yaşadık, korona denilen illet yüzünden adam gibi birlikte yaşanacak sofralara, paylaşımlara özlem duyduk ama seneye umarım bunun acısını çıkarırız. her davet edildiğim sofranın bolluğuna erişmek üzere. oruçlarını tutan tüm müslüman dostlarımın ramazan bayramını kutların.
  • allah kavuştursun hayırlı sahurlar
  • seneye görüşmek dileğiyle..
hesabın var mı? giriş yap