şükela:  tümü | bugün
  • umutlar tükenirken, kalan son ve tek umuttur. sonuncusu daha değerli olan hiçbirşey yoktur. heşey bitmek üzereyken, dört elle sarıldığımız şeydir son umut. o da olmazsa artık hiçbirşeyin bize yardım etmeyeceği durumdayızdır ve aklımızda ondan başka hiçbirşey kalmaz, ona ihtiyacımız olduğunda.
  • fragmanını izleyince, insanın kendini filmi izlemiş gibi hissettiği film.
  • çok da büyük umutlarla gitmediğim bir filmdi, fragmanları da pek beğenmedim zaten ama film kötü diyemem, iyi de diyemem, orta üstü diyebilirim o da malum türk oyuncular ve russel crowe sebebiyle.

hikaye aslında oldukça dolu, ana hikaye yanında 2-3 tane de küçük hikayecik var bu hikayeler etkiliyor ancak savaş sahneleri olmuş diyemem. birçok sahneyle ilgili fikir beyan etmek isterim ama gitmeyenleri etkilemeyeyim.

her şey bir yana bence gidilmesi gereken bir film. özellikle şu sıralar exodusa gitmektense, yusuf yusufa gitmektense çok daha iyi bir seçimdir.
  • ağır ilerleyen bir film olmasına ve zaman zaman türk sineması moduna girmesine rağmen, oyunculuklar için gidilmesi gereken film. çanakkale savaşına bir de bu açıdan bakalım diye çekilmiş; bu yüzden farklı geldi bana. spoiler da vermek istemiyorum çok yeni çünkü, daha sonra editlerim.
  • canakkaleyi hep okudugumuz ve kafamizda canlandirdigimiz icin orda gecen savas sahneleri hic gercekci gelmemesiyle birlikte vasa bir film denebilir cunku insana bisey katmiyor.
  • beğenip beğenmeme konusuna değinip de kimsenin ön yargıyla filmi izlemesini istemiyorum lakin bi' şeylerin eksik gedik kaldığı film diyebilirim. birkaç hikaye işlenmiş; bazılarının başını, bazılarının sonunu toparlayamadım kafamda. bir de hakkatten merak ediyorum o dönemdeki kadın kapalılığı filmde gösterildiği gibi miydi? o dönemlerde yaşmak kullanılmıyor muydu? suratın tamamını kapatan bir örtünme şekli var mıydı o zamanlarda?
  • detaylı değerlendirme yapmadan şunu söyleyebilirim yılmaz erdoğan oyunculukta zirve yapmıştır , bununla birlikte kurguda tam oturmayan şeyler vardı filmin konuya göre kısa olmasından kaynaklı sanırım
    sonuç olarak tabii ki başyapıt değil film ama kesinlikle izlenmesi gereken işin içinde biz de olupta sacmalanmamış hollywood tarzı ilk filmdir.
  • tamamen bilgi vermek için çekilmiş gibi duran film.

kötü değildi ama legends of the fall'da değildi. nedense o tadı beklediğim ama bulamadığım bir film. türk oyuncuların oyunculuklari ise gercekten harikaydı.