• şarkının müziği ve duygusu arasındaki çelişki kadar, sözlerinde de benim aklımın ermediği bir kaotik hal var.

"aklım ermedi gidişine" diyen bir insan "olmaz olsun onun aşkı sevgisi de" der mi?

hele bunun ardından:
    "her gün yeni bir aşk arıyor kendini bilmem ki ne sanıyor" diyen bir metin söz konusu!
    hem sen son verdin kalbinin işine, hem de zaten aklının eremediği bir gidiş durumu mevcut.
    sonra niye başka kadınlara bakıyor filan; anlamayacaksın ki anlatsın.

ama en garibi şu:
    "kararlıyım onu bırakmaya tak dedi artık"

haydaa, adam bırakmamış mıydı evladım seni!?

"yıllardır gülmedi yüzüm bir an sonunda baktım ki zarar ziyan"

bunları da artık kahve içerken düşünürsünüz arkadaşlarla, aloo adam köşeyi dönüp kayboldu.
    böylesine kaotik insanlarla birlikte olmamak lazım zaten, en mantıklısını yapmış arkadaşımız.
  • seyyal taner'in en bomba şarkılarındandır. bir seferlik de olsa arka vokalde "dıdıdıp" diyen adamlardan biri olmak için neler vermezdim halbuki.

"en ediz hun sesi"yle bitirmeli lafı: "çıkışta muhasebeye uğrayın da hesabınızı kessinler".

bu kadar!
  • ne zaman dinlense adile naşit yorumu ve hababam vokal grubunun şarkı nakaratında "dürürüm" diyerek eşlik ettiği anı aklıma getiren nostaljik seyyal taner şarkısı.
  • enrico macias'tan araklamadır.
    (bkz: je suis content pour toi)
  • son vermek ne kelime, daha start bile almamışken kalplerimizin işine, sağdan soldan duyup severek dinlediğimiz çocukluk zamanları şarkılarımızdandır seyyal taner'in bu güzel parçası... hala son vermişliğimiz yok çok şükür bu gidişata da şarkıyı hala severek dinler, bildiğimiz kadarıyla da terennüm ederiz:

son verdim kalbim işine aklım ermedi gidişine
    son verdim kalbimin işine olmaz olsun onun aşkı sevgisi de

her gün yeni bir aşk arıyor kendini bilmem ki ne sanıyor
    kararlıyım onu bırakmaya tak dedi artık canıma

yıllardır gülmedi yüzüm bir an sonunda baktım ki hep zararla ziyan
    yıllardır gülmedi yüzüm bir an sonunda baktım ki zarar ziyan

her gün bir başka yalan söyler ne mutlu eder ne af diler
    kararlıyım onu bırakmaya tak dedi artık canıma

yıllardır gülmedi yüzüm bir an sonunda baktım ki hep zararla ziyan
    yıllardır gülmedi yüzüm bir an sonunda baktım ki zarar ziyan

laylaylalalaalaaaay...
  • son verdim kalbimin işine aaa ooom
    aklım ermedi gidişine
    son verdim kalbimin işine aaa ooom
    olmaz olsun onun aşkı sevgisi de

yıllardır gülmedi yüzüm bir an
    sonunda baktım ki
    hep zararla ziyan
    şeklinde bir seyyal taner şarkısı. ancak hababam sınıfı yıl sonu eğlencelerinde sevgili adile nasit*ìn hoplaya zıplaya söylemesi gelir göz önüne seyyalden ziyade
  • seyyal taner bu şarkıyı 2002 de çıkarığı seyyalname albümünde yeniden bir düzenlemiş ki evlere şenlik. bir yandan hem çıstak hem bir yandan bendirli 9/8 arabeskli böle tam iğrenç bir çorba olmus (canımaağğa ağaa ağaa ağaa a kısmında phazer efektleri falan eyvah eyvah)

yinede ayrılıklar üstüne bunalıma girmemek için dinlenmesi gereken yegane şarkdır bu. tabiiki orjinal versiyonunu tavsiye edeceğim ben şiddetle.
  • yeri asla insan kaynaklarindan doldurulmamasi gereken onemli karar.
  • seyyal taner hanim acik radyo'da hazirlayip sundugu klasik muzik programini gecen gece aynen su kelami ederek bitirmis: evet sayin dinleyenler, bu gecelik sizler icin sectigim son verdim "kalbimin isine".
  • bu şarkıya nazire olarak seyyal taner, kalbimi affettim adlı şarkıyı da söylemiştir.
hesabın var mı? giriş yap