şükela:  tümü | bugün
  • denizi yarmalar
    ayı ortadan ikiye bölmeler.
    1 şişe şarapla tüm halkı şaraplamaklar.
    bastonuyla ışınlanan geylaniler.
    meleklerin savaşları
    teknoloji geliştikçe bu mucizeler de görülmez oldu.
    en son korona ile konuşan biri vardı ama herhalde devlete nasıl sızarız diye bilgi alışverişi yaptılar.
    iyi haberler yok.
  • yalan önerme, bu ülkede 20 yıldır öyle yada böyle hayatta kalabilmiş 80 milyon mucize var!!!
  • 2020'de hayatta kalmak en büyük mucize zaten.
  • lionel messi ile çürüyen tez.
  • david copperfield uçtu ya daha ne mucize bekliyorsun
  • tanrıyı beklerken, mucizeyi kaçırdığımız içindir göremeyişimiz.
  • kadın gibi gördüm ben ama o sayılmıyor sanırım.
  • karseş sen bok yemissin afedersin. yaşanan bunca yolsuzluklara, adaletsizliğe, kanunsuzluğa rağmen bir partinin halen tek başına iktidar olmasının mucizeden başka açıklaması olamaz
  • elektrik olmadığı dönemlerde insanlar cinlere ve hayaletlere daha çok inanırmış, ne zaman her yer aydınlanmış hepsi kaybolmuş.
  • “öte yandan ben alyoşa’da herkesten daha gerçekçi bir yaradılış görüyordum. kuşkusuz manastırdayken mucizelere tümüyle inanıyordu ama, bence, mucize gerçekçide hiçbir kaygı uyandırmaz. gerçekçide iman uyandıran mucize değildir. gerçekçi, zındıklık yolunu tutmuşsa, bir mucize görse bile kendinde buna inanmamasını sağlayacak güç ve yeteneği bulur. mucize yadsınamaz durumda bile olsa boyun eğmez; duygularına sırt çevirir.” diyor dostoyevski karamazov kardeşler’de. buna benzer bir düşünce kur’an’da da vardır.