şükela:  tümü | bugün
  • sebze, meyve, et.. hepsi o kadar pahalı ki.. 3 ay önce çok pahalı diye dert yandığımız ürünler şu an o zamanki fiyatlarının iki katı. haliyle daha az alınıyor her şey ve doymak için ekmeğe abanıyoruz. bu da haliyle kilo olarak geri dönüyor.
  • adım başı künefeci açıldı yok zart künefecisi yok zurt künefecesi ee güzel de yapıyorlar.yemeyelim de taşa mi dönelim
  • çiğ köfteci ali usta sebebiyledir. herkes çiğ köfte ve fırça yemeye koşuyor.
  • bugün uzun zamandır beni görmeyen biri tersini söylediğinden şahsen dahil olmadığım kümedir. hıh..
  • (bkz: issizlik)
    (bkz: depresyon)
  • eve tıkıldık kaldık. sadece kış yüzünden de değil. dışarı çıkmak, alışveriş yapmak, tatile gitmek bu ekonomide çok zor. evde dizi izleyip yemek yemek en heyecanlı aktivitemiz oldu artık.
  • insanımızın proteinden uzak kaldığının göstergesidir. karbonhidrat ağırlıklı beslenmenin sonucu kısa vadede kilo, uzun vadede ise kanser, şeker, tansiyon gibi ağır hastalıklardır.
    not: kanserli, şekerli, tansiyonlu obez.
  • fiyatların artışı yüzünden hafiften tahıla abanma durumlarına bağlamak yanlış gelmiyor. en basiti dışarıdaysanız, et yenmiyordur eskisi kadar.

son zamanları son birkaç yıl olarak değil de son 40 yıl olarak düşünürsek ise tablo yine kötü bence. annemlerin ve babamların, bilimum kuzenleri ve arkadaşlarıyla gençlik fotolarına bakıyorum da, göbek sahibi olmalarını bırak, göbekleri içe göçükmüş resmen. 6 pack'i olmayanlar erkek gruplarına alınmıyormuş herhalde, fotoğraflar inanılmaz. o zamanlar ne taş devri diyeti vardı, ne gym üyelikleri vardı. bizim yediğimize içtiğimize ne katıyorlarsa artık, gym'e diyete abanan bile göbek sahibi genç yaşta.
  • kış uykusu zamanının geldiğine işarettir.
18 entry daha