şükela:  tümü | bugün
  • ...
  • son zamanlardan kasıt son 100 yılsa, evet katlanarak büyümektedir.

çok da basit bir sebebi var; ihanet.

-ingilizlere destek
    -türk askerinin gözlerinin oyulmasına yardım ve yataklık
    -sözde ermeni soykırımı yalanına yardım ve yataklık.

daha sayayım mı? bence gerek yok, ihanet sadece bir kere olur ve affedilmez.

burada filistin filistin diye ağlaşırken, sözde soykırım anıtına çelenk bırakan ebemdi çünkü o yüzden sevmiyorum.
  • araplar hiçbir zaman bize, hatta hiçbir millete düşman olacak çapa erişemedi ama zaten düşman da değiliz. birçok insan sevmiyor sadece, içinden peygamber çıkarmış olmasa hiçkimse sevmez zaten bunları.
  • arap emperyalizmine karşı olan bir hareket
  • kendim ve etrafımdaki insanların düşmanlıklarını sorguladığımda salt olarak bir ırka veya millete değil, kültürlerine, daha doğrusu kültürsüzlüklerine yönelik düşmanlıktır.

bahsi geçtiği şekilde temiz, titiz ve hatta ileri görüşlü* olabilirler, ancak bizlerin muhatap oldukları ilgili kültürün safraları olduğu için, düşmanlık besliyor olmak ayıplanabilecek bir şey değildir.

yoksa emirliklerde yaşayıp tek derdi kasisten lamborghisini geçirememek olan ve yolda kalan adama niye düşmanlık duyayım, güler geçerim. önce ona, sonra kendi fakirliğime.
  • suriyeliler ve "bizi sattılar" üzerine kuruludur çoğu.

açıkçası sekülerleri hariç kendilerinden hoşlanmam, fakat hoşlanmama nedenimin arap olmalarıyla alakalı değil bana garip gelen kültürleriyle ilgilidir.

ayrıca adamlar ıstanbul'dan yönetilmekten bıkmışlar ya da daha iyi bir seçenek bulmuş olacaklar ki isyanı tercih etmişler, safi bu nedenden nefret etmek açık ara en dangalakça nedendir.
  • son zamanlarda ortaya çıkan arap düşmanlığı değil, son zamanlarda artan arap düşmanlığı olması lâzım başlık.
    ayrıca araplarda da türk düşmanlığı var. her zaman küçümserer bizi. kadınlarının başı açık, kâfirler diye küçümsediklerini herkes bilir. kadına 80 yıl önce seçme ve seçilme hakkı veren bir ülke ile kadını yok sayan bir ırkın anlaşamaması gayet doğal. haa biz muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış, kadın erkek eşitliğinde dünyanın imrenerek baktığı bir ülke değiliz ama arap ülkeleri gibi de değiliz.

suudi arabistan'la ilgili güzel bir gezi yazısı var. hem artıları hem eksileriyle.
  • son zamanlarda ortaya çıkan değil son zamanlarda söylenmeye başlanan düşmanlıktır. yoksa o bizde ezelden beri vardı.