şükela:  tümü | bugün soru sor
 • danla bilic isimlinin önemli biriymiş gibi sözlükte sorular yanıtlamasıyla pik yapmış rezillik.

  (bkz: kanzuk/@wizard and glass)
  (bkz: youtuberları üniversitelerde söyleşiye çağırmak)
  (bkz: merhaba ben aziz sancar sorularınızı yanıtlıyorum)
  (bkz: ekşi sözlük vs onedio)
 • yav gerizekalı mısınız nesiniz?
 • kısa bir hikaye anlatmam şart oldu.

  2008'de sözlük ile tanışmıştım, bir arkadaşım sürekli övgüyle söz ediyordu. tabi o zamanlar sosyal medya ile çok haşır neşir değildim, hatta bilgisayarı oyun için kullanıyordum. ama sonra oyun oynamaktan iş güç sahibi olunca sıkıldım, kısıtlı olan vaktimi en iyi şekilde değerlendirmem gerekiyordu, bu da 1-2 saat falandı. işe git gel, duş al yemek ye, arkadaşlarla sevgili ile görüş, halı saha maçlarıydı derken günü bitiriyorduk.
  o zamanlar bu kısıtlı vaktimi genel olarak sözlük okuyarak değerlendiriyordum. yazar olup, gelip bir şeyler hakkında bilgi vermek beni aşan bir durumdu sadece okuyordum. bir çok filmi, müzikleri, kitapları, dizileri ve daha bir sürü şeyi bu sözlük sayesinde keşfettim.
  gel zaman git zaman derken, yazar olmaya karar verdim ve nihayetinde bundan 2 yıl önce başvurumu yaptım. yazar olduktan sonra dahi bilgi verme gibi bir durumum söz konusu değildi; ama okuduğum girdilerin içerikleri 180 derece dönmüştü, bilgi edinmekten çok adeta okuduğuna pişman ettiriyordu. severek takip ettiğim hatta takip etmediğim halde görüş farklarımız olmasına rağmen okumaya değer girdileri yazan değerli insanlar, son bahardaki ağaç yaprakları gibi bir bir uzaklaştılar bu platformlardan. şu an kalanlar, iki elin parmağını kadardır.
  ilk başlarda özenerek yazdığım içeriklerin bir önem arz etmediğin fark ettim ve ufakda olsa ben de bu yozlaşmaya katkıda bulunmak için abuk subuk başlıklara dadanmaya başladım. eh baktım sorun yok, hatta sorun olmasını bırak, neredeyse madalya verecek muamele görüldü.
  ve şimdi geldiğimiz nokta maalesef bu, buna rağmen çıkıp yozlaşmış veya sözlüğün içeriğine dair olumsuz bir görüş belirtmem ne kadar mantıklı olabilir ki?

  şu anki duruma dair kısa bir tanım: ''yazarlar önce kurtla bir olup sürüye saldırıyorlar, sonra oturup çobanla beraber ağlıyorlar.''
 • en başından beri belki de var olan ama son zamanlarda sözlük formatının dışına çıkılması ile kendini aşikar eden durumdur.