şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: iyi o zaman oyumuzu akşener'e verelim)

edit: fitne fesatla uğraşmayın, muhalefet birbirine girmesin, öyle görülüyor ki erdoğan gidici:
    (bkz: erdoğan'ın sakarya'da boş meydanda konuşması)
  • muharrem ince'yi geçemeyen adaydan, cumhurbaşkanı erdoğan'ı yenmesini beklemektir.
  • ulan sağ seçmenin oyunu alıyorsa ilk turda neden alamamış. bırak sağ seçmeni daha mhpnin oyunu bile alamamış görünüyor.
  • (bkz: yazarlara göre 2. tura format kalmalıdır)
    adam "sonar anketine göre 2. tura akşener kalmalıdır" diye bir başlık açmış, içeri giriyorum tanım falan arıyorum, önemli bir şahsiyet mi dile getirdi diyorum. bakıyorum adam bildiğin kendi fikrini döşemiş. 5 haziran 2018 sonar seçim anketi başlığına gidip yazmak yerine, ne diye mantıksız, formatı katledecek hareketler yapıyorsun?
    saçma sapan, dayanağı olmayan bir söylem.
  • (bkz: algıcı geldi haanıığğmmm)

ikinci tura bile kalamayacaksa nasıl erdoğan'ı geçecek onu bir anlatıverin hele.

hee dur, chp silme size oy verecek öyle geçeceksiniz erdoğan'ı dimi.

ama ince kalırsa siz silme chp'ye oy vermeyecek misiniz? bu mudur olay?
  • peki benim solcu olarak neden sağ adaya oy vermem gerekiyor? ya bi siktirin gidin. bir insan sağcı diye rte’ye oy veriyorsa zaten gitsin versin. hala sağ sol rekabeti var zanneden de siktirip gitsin kime veriyorsa versin.
  • sağ seçmene gore mi hareket edecez bilader.

bu sağ seçmen de cocuk gibi. ya bizim istedigimiz ya da sizin istemediginiz olur diye diretiyor. yok oyle kimsenin baskisina gelmek. herkes istedigi partiye atsin arkadas boyle hesapla kitapla olmaz. ak partici adam ak partiye chp li adam chp ye atacak.
  • akp'lilerin akşener'e oy vermesi durumunda mümkün olacak durumdur. bu durumda 2. turda ince-akşener finali daha çekişmeli ve zevkli olacaktır.
  • bu akşenercileri anlamak mümkün değil.
  • arkadaşlar boş yere birbirinizi üzüyorsunuz, bu konuya kafa yorması gereken siz değil, ittifakın uzuvlarıdır. nasıl ki anketlerde muharrem ince en makul aday gözüktüğü için seçildi, aynı şekilde ikinci tur içim kendi içerisinde anketler doğrultusunda en güçlü adaya şans tanıyacaktır.

boş yere kardeş kavgası yapmayın. muharrem ise muharrem, meral ise meral, temel ise temel! gemilerin karadan yürümesi gerekiyorsa; yürüyecek! o iktidar milletin olacak!

her şey güzel olacak.

seçim sonuçları resmi gazetede yayımlandığı gün saat 17:00'ye kadar ikinci aday çekilebiliyor ve yerini üçüncü en çok oy alan adaya bırakabiliyor. bu imkan mevcut.