şükela:  tümü | bugün
  • bir yakınım olan sonat emre özcan 13 yaşında. kendisi all (akut lenfobastik lösemi) hastası. yaklaşık 3 yıl mücadele edip hastalığı neredeyse yendikten sonra maalesef hastalığı tekrar (relaps) etti.

sizlerden tek ricam olacak. herhangi bir kızılay merkezi ya da buradan ilgili adreslere gidip kök hücre bağışçısı olmak istiyorum demeniz yeterli.

kan grubunuzun önemi yok. yapılan işlemler için hiçbir ücret söz konusu değil. kök hücreler sürekli yenilendiği için bağışçıya hiçbir zararı yok!

bağışı gerçekleştirdikten sonra herhangi bir eşleşme durumunda kızılay sizinle irtibata geçecektir.

13 yaşında bir delikanlının yaşama daha güçlü tutunması için, hayallerine bir adım daha yaklaşabilmesi için desteğiniz çok önemli.

sonat emre özcan

daha fazla detay için; link
  • sonat ve diğer tüm ilik bekleyen hastalar için lütfen ama lütfen bir an önce bağışçı olun, ertelemeyin ve eşleşirseniz sakın vazgeçmeyin!

ben de ilik nakli olmak zorundayım, çevremdeki çok kişiyi bilinçlendirdim. bana olmaz belki ama bir başka cana hayat olursunuz inşallah diyorum.

bu arada bundan 4 sene önce ben de bağışçı olmuştum, şimdi benim de ihtiyacım var :)
  • beklenen süre doldu.

son çare sonat emre için babası donör olacak. %50 uyumlu olan ilik nakli aslında riskli bir süreç.

önümüzdeki hafta nakil işlemleri başlatılacak.

uzun ve zorlu bir yolculuk.
    duam nakilin sorunsuz geçmesi ve uyması .sağlıklı olarak ailesiyle mutlu günlerine dönmesi.
  • yalnizca iki ayı kalmış lütfen 5 dakikanızı ayırıp kan bağışında bulunun ilgili haber linki
  • yukarı up.
  • haberlerde gördüm ve 2 ayı kalmış lütfen yukarılara taşıyalım göz göre göre kaybetmeyelim kan verir vermez editleyeceğim.
  • herhangi bir kızılay merkezinde sadece 10 dakikanızı alacak bir işlemle sadece sonat emre'ye değil, lösemi hastası bütün insanlara umut olabilirsiniz...
  • sürekli yukarda kalması gereken başlık.
  • kimsenin umrunda olmayacak olan başlıktır.
    herkes yazar çizer ama kimse kıçını kaldırıpta 1 tüp kan vermeye gitmez.
    o kadar lafla mangalda kül bırakmayan ama iş icraata gelince ortalıktan kaybolan boş bir millet haline geldik çünkü.

nereden mi biliyorum?

4 sene önce küçücük bir çocuk için böyle bir kampanya başladı. radyolar duyurdu. sosyal medyada yazdı. gazete yardım çağrısı yaptı.
    sabah ilk işim kan vermeye gitmek oldu. ve o gün tam tamına 5 kişi bu işi yaptı.

hiç yalan söylemiyorum hala gazete de haberim var. bir gazete acı tabloyu haber yaptı.

biz orda burda yazarız, başka da birşey yapmayız.

elbette verenler, böyle durumlarda koşanlar vardır aranızda sözüm elbette onlara değil.

yerinden kalkmayan, yaparmış gibi görünenlere.

çok zor değil, sadece hastaneye gidin küçücük bir iğne ve çok az bir kan alıyorlar sadece. bu kadar. o tatlı canınız da acımaz hiç. merak etmeyin.
  • türkök kan merkezlerine 3 tüp kan vererek yapılabilecek bağıştır.
    eşleşme gerçekleştiği takdirde gerekli nakil yapılır.
    lütfen duyarlı olalım.