şükela:  tümü | bugün
  • komik bir adam severiz.
  • pek sevdiğimiz bir adamdır kendisi. bir çok tv ve radyo programının metin yazarlığını yapmıştır. espri haznesi geniş, kalemi kuvvetli, yolu açıktır.
  • nam-ı diğer sapık abi

kendisini beğenerek takip ediyoruz. gönül ister ki base 42'ye daha çok konuk olsun, hikayeler anlatsın. soğuk savaş'a kötü espriler getirsin. base 42'den ricam; kendisine daha çok yemek ısmarlasınlar ki hep gelsin.

buralar değerlenir.

(bkz: remember no russian)
  • dedelerinde vizyon yoktur ki ışık soy ismini almışlardır. kendisinin sosyal medya hesapları sonat altçizgi isik şeklinde başlar.
  • canlı yayınlarında da bir o kadar esprili bi arkadaş. twitch yayınlarını saçma bulurum ama sırf sonatın muhabbetini dinlemek için açtım kenarda duruyor
  • atv'deki elin oğlu programının da editörlerinden biriydi. çok da yetenekli bir yazar. yaşı da genç. yaratıcılığı olduğu için de muhtemelen kısa zaman içinde daha da büyük başarılara imza atacaktır.
  • soğuk savaşsayesinde keşfettiğim müthiş şahıs.
    "sapık abi" lakabını hak ettiğini düşünmüyorum, esprileri gayet ortama uygun bence.
    kendisi ne kadar isyan etse de umarım çok daha sık base 42 de karşımıza çıkar.
  • ömer hayyam esprisiyle, 1 saat aralıksız güldürmüştür.

edit: hadi siz de gülün https://twitter.com/…oy96/status/989934315759861760
  • omer hayyam esprisi hayatimda duydugum en komik esprilerde ilk uce girer.. ilk gordugumden beri guluyorum..
  • her ne kadar soğuk savaş şakalarıyla gündeme gelse de bundan çok daha fazlası olan adamdır. ilk ismi tevfik(midir? yalan olmasın, kesin bilgi değil).
    esasında televizyoncu olduğunu ifade etmekte, tabii oraları çok bilemiyorum. şimdilerde twitch yayınlarını da izlemeye başladım, bunu neden yaptığımı bilmiyorum fakat merakı olanlar için enchantedear isimli oyun kanalları var.
    esas hakim olduğum kısımlar youtube'da yer aldığı videolar, twitter ve instagram hesapları..
    youtube'da base42 dışında opsfor creative kanalında birtakım sohbetleriyle çoktan gönülleri çalmaya başlamıştı belki de. (bu arada opsfor creative cidden harika içerikleri olan bir kanal fakat köşeye bırakmışlar gibi duruyor. keşke öylece kalmasa...) fakat bitirici vuruşu base42 ile yaptı belli ki.
    tamam adam çok komik ama aynı zamanda müthiş tespitlerde de bulunuyor. en basitinden, opsfor creative içeriği olan tv kepçesi #1'de akdeniz güneşi filmi yorumlanırken tarihi eser kaçakçısı başrol beyefendinin sanat tarihi ve işleme okuduğunu söylemesiyle sonat'ın parçaları birleştirip "sanat tarihi ve işletmecilik tamamen tarihi eser kaçaklığının tanımı değil mi" tespitini yapması beni hayli eğlendirmişti.
    yaratıcı fikirleri ve analitik düşünmesi adamın zeki olduğunu gösteriyor. adamla ilgili ne var ne yok izlediğim için baya tanıyor gibiyim. ama tabi göründüğü gibi olmayabilir de bilemiyorum. ama herhalükarda zekasıyla pek çok genç kızımızın rüyalarını süslebilecek bir adamdır*. kendisine çok dikkat etsin. her türlü mecradan severek takip etmekteyiz.

edit: sebebi neydi ki şu enchantedearolayına girdim. hayır neden? bir şeye taktım mı takıyorum. allah da beni bildiği gibi yapsın. milyorlarca saatlik oyun yayın kaydı var ve ben bunları izlemeye istemsizce sürükleniyorum. neyse iyi adam işte de aynı evde yaşıyormuşcasına arkadan konuşması iyi mi kötü mü bilemiyorum. adam kendini izlettiriyor, dinlettiriyor. neyse aynen devam.