şükela:  tümü | bugün
  • tam adi hoffman sonax kg olan alman oto bakim urunleri sirketi.1988’den beri motorsporlarinda cesitli sponsorluk anlasmalarina imza atmis ancak en istikrarli sponsorlugu frentzen uzerinden williams f1 takimina verdigi destekle gerceklesmistir.
  • otomobiller icin bakim ve temizlik urunleri ureten firma. bunun di$inda boya yenileme, cila,* ic/di$ detayli yikama, motor yikama vb. servisleri de vardir. bir diger firma icin: (bkz: ziebart)
  • world card ile yaptığı anlaşmaya göre, motorlu taşıtlar vergisini world card ile internetten (gelirler.gov.tr) ödeyen kişilere boya koruma işlemini %50 indirimli yapıyorlar. normal binek araçlarda indirimli fiyat 120 tl ye geliyor. ödeme için en son gün ise bugünmüş. ben az evvel ödedim, ordan biliyorum.
  • yıkama'da marka olan bir firma. birçok insan aracını yıkatmak ve araç koltuklarına kuaför yaptırmak için bu firmayı tercih ediyor. çalışanlarının çoğunda oto yıkama/oto kuaförü belgesi mevcut. çalışanlarına otellerde eğitim verdirdikleri'de bilinen bir diğer özellikleri.
    tamam buraya kadar her şey çok iyi, çok güzel ama ücret konusunda bazen abartıya kaçabiliyorlar. misal araç camlarına film çekme işlemini 350 tl'den yapıyorlar. bunu yaparken ömür boyu garanti veriyorlar lakin kimi sonax firmaları bu sözünü tutmuyor. ortalama bir tuningci'de 150 tl'ye yapılacak işlem burada 2 katı fiyatına ulaşıyor. yine'de tercih bizlerin.
  • gidilmemesi gereken şubesi için (bkz: altunizade sonax)
  • gidilmesi gereken şube için (bkz: ortaköy sonax)
  • sadece adı olan ve dışarıda aynı hatta daha iyi hizmeti yarı fiyatına yaptırabileceğiniz alternatiflerinin bulunduğu oto bakım yıkama firmasıdır. zırt pırt motorlu taşıtlar vergisi ödemesi zamanlarında bankalarla kampanya yaparlar. ben uzak duruyorum bu firmadan.

bir defalığına boya koruma partlatma işlemi için gittim kendilerine. güya yaptıkları iş garantili ya güvendik gittik. tamamen baştan savma bir işçilik. yani dışarıda aynısını rahatlıkla 100 tl ye yaptırabilecekken sonax'a gidip 250 tl verip adamları zengin etmek istiyorsanız orasını bilemem. neyse ben yapılan işlemden memnun kalmadığımı belirttim. yapılan işlem yarım yamalak baştan savma güneş altında araçta şiddetli harelenme var hani hare gideriyordunuz benim aracımda hare yoktu size verdikten sonra oluştu dedim. ek bilgi olarak belirteyim boya koruma işleminde boyaya sürülen kimyasal madde polisaj makinasıyla araca işleniyor, yapılan iş baştan savma yapılınca halince ilgili madde kopartoya tam yedirilemeyince güneş altında harelenme tarzı şeylere neden oluyor. ben şikayetimi belirtince ilgi alaka havada uçuşuyor verilen sözler vaatler yeniden yapacaz şöyle yapacaz uçucaz kaçıcaz. iletişim bilgilerim alındı bana dönüleceği söylendi. ben şikayetimi belirtirken araç yanımda olmadığından aracı kendilerine gösteremedim ama bana aracı görmelerine gerek olmadığını memnun olmadığım için işlemi tekrarlayacaklarını söylediler. tabi aradan bir hafta geçti ne telefon açan var ne ilgilenen. aldım aracı doğru sonax bayisine. gelin bakın dedim. yapılan işlem ortada haliyle kabullendiler. güneşli bir günde getirin zaten biz sizi arıcaz dediler. tekrardan iletişim bilgilerimi almalar falan. yahu kardeşim siz zaten almadınız mı önceden ben sizinle önceden görüşmedim mi? demek ki görüşüp hemen iletişim bilgilerinin yazıldığı kağıdı yırtıp atıyorlar. beni tekrar arayacağını söyleyen sonax yaklaşık bir aydır arayacak bekliyorum. hala daha arayacaklar. ben kendilerini üç defa aramama rağmen bana hiçbir dönüş yapmayarak yaptıkları işin arkasında duramadıklarını göstermiş oldular.

not: sonax bahçelievler şubesinde yaşanmış olaydır. http://sonaxtrex.com/
  • ısrarla ilgili linkteki http://www.bonus.com.tr/…lar-bonus-kampanyalar.aspx kampanyanın 31.12.2011'de bittiğini iddia eden şirket. yaptıkları kampanyalardan haberdar değiller.
  • bu franchise bayileri böyle başıboş kim dağıttıysa güzelim alman markasının itibarını yerlere indirmiştir. ortaköy sonax şimdiye kadar gördüğüm en paraya doymuş, küstahca baştan savma iş yapan işletmedir sanırım. içeride 2 araç varken bile (kuyruk muyruk hak getire) bu kadar uydurma araç nasıl yıkanır dersi vermektedirler, tüm çalışanları da patronları gibi vurdumduymaz takılmakta. zamanında boya koruma için kendi sitelerindeki kampanya fiyatından yüksek fiyat verip bi de abi sana özel fiyat, başka yerde bulamazsın ayakları yapmalarından anlamalıydım aslında. kısaca ortaköy sonax'a gitmeyiniz, gittirmeyiniz. varsa civarlarda düzgün oto yıkama, beni dürterseniz berhudar olurum.
  • araç içi genel temizleyici spreyinden üstün performans beklememek lazımmış, bunu farkettim. siz de beklemeyin. hani konsolu, paspasları falan ilk günlerdeki gibi yapmıyor yani. az kullanmışımdır diye düşünmeyin şişeyi yarıladım. bu arada fikir vermesi açısından; sadece 1,5 yaşındaki konsol ve paspaslardan bahsediyorum. yani kendi bildiğim temizleme yöntemlerine geri dönüyorum.