şükela:  tümü | bugün
 • hem uzun saclı hem sacsız olan ilk insan. anlayamiyorum, zor geliyor..
 • çok garip ama müzik piyayasında benim diyen bir sürü şarkıcıdan çok daha fazla hit parçası vardır.
 • üniversitenin ilk yılında, o zaman içerisinden henüz tam olarak çıkamadığımız lise ve dengi kız klanları halet- ruhiyesi ve de internetin ilk yıllarındaki gerzek kullanımı etkisiyle klanca karar verip bir arkadaşımın unutamadığı lise aşkını icq listeme eklemiş idik. arkadaş hatrına elin lavuğunun tiki muhabbetlerine bir süre de olsa katlanmıştım. (utku oğlum, bunu okuyosan bil ki o konuştuğun bendim, hatta irc'nin gay kanallarında telefon numaranı dağıtan da bizdik, neler yaptın lan kıza, pezemenk!)
  neyse, arkadaşımızın bu lavuğa olan duyguları ve de merakı tüm bu gerzek olaylara rağmen bitmiyordu. ta ki bir gün utku icq penceresinden bana,

  - soner arıca mp3'ü var mı?

  diye sorana dek.

  neymiş eski sevgiliyi unutamamakmış da, çözüm olarak sevgiliyi sıçarken düşünmekmiş, geçiniz. şu dünyada bir aşkı ışık hızıyla bitirebilecek tek güç soner arıca'dır. eski sevgilinizi soner arıca dinlerken düşünün, çok faydasını göreceksiniz.
 • bize benzemezdi soner. sarı ve uzun saçları ile, avrupa liglerinde orta sıralar mücadelesi veren, adı murat kosova ve güntekin onay dışında doğru söylenemeyen takımlarda oynayan kalecilere benzerdi daha çok. ayrıca, ilk cümlede "soner" dediğimden beri, nebil özgentürk'e benzemeye başladım. pop müziğinin prensi olduğuna inanmıştık veya eskiden takvim gazetesine wikipedia muamelesi yaptığım için çok kerizdim. bilemiyorum.

  neyse, yavaş yavaş silindi gitti piyasadan soner. alnın ön kısmındaki saçlar döküldükçe daha bir görünmez oldu. ayrıca, soner'in garip bir huyu vardı, dökülen saçlarını yüzüne fondöten sürerek kapatmaya çalışırdı. garip bir insandı açıkçası. hıh. (hay deli çocuk gülüşü) her dökülen telde, daha bir abandı fondötene. en son televizyonda gördüğümde, babamla çok manidar, dersler alınması gereken bir tartışma yaşamıştık:

  + yavrum, bugün öğretmeninle konuştum, tarihten kalacakmışsın.
  - her şey bitmedi henüz. son sınavdan 100 alırsam, sözlüme 100 verirse, bir kulağımızda napoli - udinese maçında olacak. oradan gelecek iyi haber, beni en üçüncü iyiler arasında finalist yapacak.(dayak korkusu maksimumda)
  + saçmalama git ders çalış.

  evet, soner'i kimse takmamıştı bizim evde. soner bunu haketmiyordu. buradan boyalı basına sesleniyorum: bu adamı bulun. ayrıca kendisinin "bir umut" albümünden, aynı adı taşıyan kuzeninin yazdığı "kurnazlık in pasiflik out" şarkısını dinleyin. enfes.

  andy warhol'un bir sözü ile bitiriyorum:

  "herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacak demiştim. demez olaydım canolar."
 • bildiğin underrated bu adam.
 • levent yüksel'le beraber 90ların en güzel sesli ve 2000lerin kayıp adamlarıdırlar.
 • sabah sabah youtube'nin büyülü dünyasında dolaşırken songül karlı sütyensiz'e uğramadan bu abimizin şarkılarını ziyaret ettim. gördüm ki meğer ilk gençliğimizin en güzel şarkılarını yapmış bu adam. doksanlarda aşık olmak bile bir başkaymış.

  yüreğime ektim seni
  bu mu sevda
  gözbebeğimsin
  derbeder
  vefasız
 • hakan peker'le yaşlanmamak için iddaaya falan girdiler sanırım. zira ikisi de hala çocukluğumda ki aynı adamlar, sadece kıyafetler değişiyor.
 • yıllara mukavemet gösterme minvalinde bi "hakan peker" olamasa da kırk dokuz yaşında biri için hiç de fena değil aslında. bir de kim ne derse desin, soner arıca hoş adam ya. aklı başında biri nasıl olur da soner arıca'yı eleştirir lan! böylesine naif, böylesine sempatik birine kim ne diyebilir ki? doksanlı yıllarda tek eğlencesi kral tv izlemek olan insanların, soner arıca için kötü konuşması ihtimal dahilinde değildir. dağılın!*
 • geçenlerde trt fm'de radyo programını dinlediğim sanatçı. araba sürerken denk geldim programın başı değildi, başka radyo kanalı çekmiyordu. yıllanmış trt radyo sanatçılarından zerre ayırt edemedim. konuşmasındaki nezaket, incelik, üslup güzeldi. dinleyiciyle ne konuşacağını, neler soracağını çok iyi biliyordu. sohbeti oldukça keyifliydi ve karşısındaki insanın da bundan keyif aldığı ortadaydı. başarılarının devamını dilerim.