• traffic rider adlı oyunuyla ios'ta estirmiş, android sürümü çıktıktan bir kaç gün sonra 1 milyon indirmeye ulaşmıştır.
    türk mobil oyun geliştirmenin gurur kaynağıdır.
  • traffic racer adındaki uygulaması ile şu an amerika appstore'unda 4. sıraya yükselmiş yazılımcı arkadaş.
  • trafik racer oyunu , android platformunda 100 milyonu geçmiştir ,kendisini tanımam etmem ama yaptığı oyunun başarısıyla ülkemizin gururu olacak bir iş yaptığını düşünüyorum .burayı okuyorsa başarılarının devamını diliyorum.
  • en başarılı indie oyun yapımcısı olabilir. tüm dünya çapında bahsediyorum. tek başına 100m+ downloada sahip 2 oyuna sahip. oyunları ciddi anlamda kaliteli, üstünden 4 5 belki 6 sene geçmesine rağmen oyunları hala popüler listede dolanıyor.

ama keşke sessiz ve gizli kalmasaydı.
    internette kendisi hakkında en ufak bir bilgi yok. sadece oyunu ilk yaptığı sıralar yaptığı küçük bi yazılı röportaj var. ama bu kadar başarılı oyunlara sahip birinin çok daha hareketli olup türk gençlerine ilham vermesi gerekirdi.

kendini tanıtıp, hem ileride yapacağı oyunlar icin bir kitle oluşturur, hem de türk gençlerine yol gösterebilir ve ilham kaynağı olabilirdi.
  • bayağı gizemli bir oyun geliştircisi. üstteki bir arkadaş da yazmış hakkında odtü bilgisayar mühendisliği mezunu olması dışında doğru düzgün bilgi yok.

en son 5 yıl önce yeni oyun çıkarmış, 8 milyon aboneli youtube kanalına son 5 yıldır hiç yükleme yapmılmamış. traffic racer oyununa 1-2 yılda bir araba güncellemesi geliyor o kadar. kendisinin yerinde başkası olsa hemen bir şirket kurar, kurumsal yapıya geçer ve fabrika gibi oyun üretirdi sanırım. belki de peak veya rollic gibi zynga tarafından satın alınırdı.

ankara'daki bir oyun geliştirme etkinliğinde soner kara'yı tanıyan * bir arkadaşla tanışmıştım. şu anda bayağı zengin olduğunu ve lamborghini'ye bindiğini söylemişti. tahmin etmek zor değil tabii. yolu açık olsun.
  • (bkz: serkan ozyilmaz) ile beraber turk mobil oyun sektorunun en gizemli 2 karakterinden biri.
  • şu anda google play'de traffic racer'dan sonra traffic rider ile fırtınalar estirmiş yazılımcıdır. 3 oyunla bu kadar üne kavuşmak pek kolay bir şey değil. örnek alınması gereken kişi...
  • hayatımda gördüğüm en düzgün ve mütevazı adamlardan biridir. iyi otomobil kullanır.
  • windows phone da iken(nokia lumia 920,1020. ah eski günler) severek oynadığım 2 oyunun geliştiricisi. trafic racer ile başladı wings on fire da ardından geldi. yanılmıyorsam ipad de de oynamıştım cihaz bozulmadan önce. ıkisinde de stabildi gayet keyifliydi.

arayüz, oynanabilirlik, grafikler yüz güldüren cinsten.. gayet hoştu o zamanlar. şimdiye illaki değişmiştir. bakayım.

hatta murat yücedağ'ın örnek gösterdiği bir geliştiricidir aynı zamanda.

play store dan indireyim de android de de oynayayım azıcık. farklı bir durum varsa giriyi editlerim.
  • gençlerin tam idol yapması gereken biri, tek başına çok güzel işler çıkarmış mobil oyun geliştiricisi.
hesabın var mı? giriş yap