• türkücü olmasaymış, kesin korsan olurmuş. zira başka türlü bu ses, bu sakal ziyan olurdu.
  • bornova anadolu lisesi nde öğrenciyken halk müziği korosunu çalıştırırdı soner abimiz... (bkz: adam olacak çocuk)
  • halk muzigine cok yeni bir soluk getirmi$, hem alayli hem akademisyen denilebilecek kalitede, çok keyifli $arkici. umarim kendisine sanatci da dedirtir.
  • ... ve onların kocaman ömürlerinde sadece birkaç günleri vardır,
    bayram diye geçirebildikleri...

oysa bize her gün bayram,

http://www.sonerolgun.com/
  • yukarıda ismi yazılı kişi ile ilgili olayım şöle gerçekleşti ;adam (ki bu ben oluyorum) salona girer ve tv de sümer ezgü'nün programında soner beyi görürü ve
    -hanım bak
    diye seslenir.
    -yaa bu herif çok hoş neydi adı soner gündaymıydı?
    (hanım düzeltir)
    - soner olgun değil mi?
    -hah yaşa bi cd sini alsak vallaha çok hoş
    ( bu arada ekranda şöle bir görüntü belirir soner coşmuştur ve iki blok fülütü iki burun deliğine sokarak çalmaktadır.ve sümer de -ki hala ne ima etmeye çalıştığını anlamadım- iki ney bulup gelmiş ve sonerin kulaklarına sokmaya çalışmaktadır.gözümdeki soner olgun gitmiş başka biri gelmiştir. salona derin bir sessizlik hakim olur . artık kimse kimseyle konuşmamaktadır.adam usulca salondan ayrılırken (ki bu yine ben oluyorum) ışıklar kararır ve perde kapanır
  • neden oldugu bilinmez bir "iyi bayramlar" tribi olan türkücü şahsiyet.
  • kendisini her nedense gimli ye benzettiğim davudi sesli tabir edilen cinsten sese sahip şarkıcı.
  • bir dönem cine5 kanalinin yayın akışının %80'ini bu abinin iyi bayramlar programı oluşturmaktaydı ki o dönem bu dönemdir.
  • bana göre aşırı tatsız, lezzetten yoksun bir sesi var. şarkıcı olmaktan çok uzak. bedava olsa yine gidip dinlemem. bu ne allah aşkına kusar gibi!
  • boom muzik dergisinin ilk sayfasinda yazardi. (editor muydu, basyazar miydi hatirlayamiyorum su an)

bir yazisindan unutamadigim satirlar:
    "hersey degismeli hersey, ben de"

arasira soylesi de yapardi. nukhet duru, nilufer gibi popcularla
hesabın var mı? giriş yap