şükela:  tümü | bugün
 • kocaeli üniversitesi eğitim fakültesi'nin dünya vatandaşı olan sevimli akademisyenlerinden biri. doç. dr.

  dersleri eğlenceli geçer. derslerde iletişime açık, odasında kapalıdır (ama kapısı hep açıktır).. hedefi dünyacı ünlü, atıflar alan, görüşlerine başvurulan bir eğitim bilimci olmaktır.. ve bu yolda başarılı olacak güce sahip duruyor..
 • emekli tümamiral, mustafa kemal'in askeri.

  edit: türk milleti bugün büyük bir önderini yitirmiştir. ancak yaşarken değerini bilmediğimiz gibi, milletçe nasıl birini yitirdiğimizin de bilincinde değiliz.

  soner polat, askerlik yaşamının her aşamasını üstün başarılarla geçirmiş bir amiraldi. ama bunun çok daha ötesinde, sadece askerlik mesleğiyle tanımlanamayacak, çok yönlü, derin ve sıradışı bir düşünce ve hareket adamıydı.

  türkiye'nin önünü açan, vizyonunu genişleten çok değerli bir analist ve stratejistti. aydın, örgütlü, cesur, inisiyatif sahibi, keskin zekâlı, birikimli ve ileri görüşlü bir önderdi.

  ve her şeyden öte: mustafa kemal'in izinde, türkiye'ye tutkuyla bağlı, "mavi vatan"a sevdalı, katıksız bir vatanseverdi.

  bir arkadaşın da dediği gibi, kendisinden çok şey öğrendik. öğrenmeye de devam edeceğiz.

  nur içinde yat soner komutanım.
  kutup yıldızımız olacaksın bizim.
 • vakti zamanında akdeniz bölge ve garnizon komutanı olan komutanım. imzası karizmatiktir.

  habertürk tv de yaptığı açıklamada; kumpasla içeri atılmasa donanma komutanı olacağını söylemiş. birinci sıradan terfi almış. doğrudur vesselam. mevcut donanma komutanı veysel kösele 'de zamanında akdeniz bölge ve garnizon komutanlığı yapmış şerefli bir subaydı...
 • ergenekon/balyoz (fetö) davalarında yargılanmış eski tümamiral. o kadar güzel anlatıyor ki 15 temmuz 2016 darbe kalkışmasının nedenlerini.
  link: https://www.youtube.com/watch?v=qwblurxdnpq&t=35s
 • türkiye'nin gündemi programında "sağ sol kalmamıştır, artık milli- gayri milli var diyerek yandaş olmayan herkesi töhmet altında bırakan rte'nin ekmeğine yağ sürmeye giren insan..ismail saymaz "tüm sağcılar gidip amerikanın kucağına oturdu, sol bu ülkenin en yerli politik tavrıdır" diyerek, selim şen'de "demokratik ülkede artık sol yok milli- gayri milli var demek kimsenin haddi değildir, her düşünceye saygı duyulmalı" diyerek ağzının payını sağlam vermişlerdir..
 • süleyman soylu'nun içişleri bakanı olmasını coşkuyla müjdelerken sağ-sol ayrımının bittiğini milli-gayri milli şeklinde konumlanacağımızı bildiren emekli amiral.

  celladına aşık olmak işte tam olarak bu.

  en nihayetinde sümeyye'nin adamını milli kabul etmek perinçekgillere yakışan bir şey.
 • tez danışmanım.
 • emekli tümamiral soner polat. karşıt görüş programında konuşuyor. yıllar oldu bu denli aklı başında konuşan birini görmemiştim ekranda. resmen aynı anda aynı cevapları veriyoruz şu an.

  gayet kibar olmasına ek neyi ne zaman söyleyeceğini de bilen komutan.

  edit : imla.
 • dünya tatlısı bir insandır, emekli tümamiraldir. televizyona çıkan başka kimsede göremeyeceğiniz bir kibarlığa ve saygıya sahiptir. gerek bilgi birikimi, gerekse çok iyi bir insan olması nedeniyle çok büyük bir saygı ve sevgiyi de hak eder.

  bir de, her programda mutlaka "türkler, imparatorluklar kurmuş bir millettir ve asla kolay lokma değildir" sözünü en az bir kez söyler.

  ingilizce bilmektedir, yabancı yayınlardan topladığı makaleleri toplar ve öyle gelir yayına. sonra bunları ağır türkçe aksanıyla, ingilizce olarak okur, sonra da "yani diyor ki" diye çevirir. moderatörler bazen müdahale edip türkçesini ister ama çoğu zaman da bir şey demezler.

  vatan partisinin uluslararası ilişkiler bürosu başkanıdır ve aydınlık gazetesinde yazmaktadır.

  mutlaka dinlenmesi ve okunması gereken biridir.
 • keşke dış işleri bakanımız olsa dediğim adam. istibarat ve strateji konsunda çok engin bir bilgi birikime sahip birisi.