şükela:  tümü | bugün
 • wolves of the calla ile aynı sene çıkması muhtemel, dark tower serisinin 6.kitabı. (bkz: stephen king)
 • 1 agustos 2004 de cikacagi http://www.thedarktower.net/ sitesinde aciklanmis olan ve kara kule fanatikleri tarafindan wolves of the calla nin ardindan heyecanla beklenen serinin sondan ikinci kitabi
 • http://www.thedarktower.net/…es/cover-dt6_large.jpg adresinde muhtemel kapağının bulunabileceği kitap.
 • resmi kaynaklardan alinan son haberlere gore 8 haziran 2004'de cikacagi kesinle$mi$tir.
 • simonsays'de wolves of the calla'yı okuyanların merakla dolu beklentilerine bir nebze olsun ilaç olabilecek yarım yarım yaran excerpti yayınlanmış merakla beklenen yeni stephen king eseri...

  http://www.simonsays.com/…ponn7iqovgcymmclwm4biecn7
 • en sonunda kara kule hikayesinin düzgün şekilde ilerlemesi ile büyücü ve cam küre ve ardından calla'nın kurtları ile yaşadığım hayalkırıklığını bir nebze olsun gidermiş olan kitap. en son iki kitabın uzunluğuna göre daha kısa, calla'nın kurtlarının yaklaşık yarısı kadar. hikaye ve anlatımı oldukça iyi ve heyecanlı.
 • stephen king'in tugla kalinligindaki kitaplari ile kiyaslandiginda fazla uzun olmayan, son derece akici bir anlatima sahip kara kule serisinin 6. kitabi. muhtesem bir yazarin notuna sahiptir, kara kule okurlarinin serinin son kitabi the dark towerin yayinlanmasini halatla cekmelerine sebep olmustur.
 • okumaya yeni başladığım ve daha şimdiden beni içine alan wolves of calla'ya göre daha akıcı sugar kitap
 • vicdanim wolves of the calla'da ya$adigim burukluk ve azbucuk hayal kirikligini (bkz: #4176014) anlayamamakta ve bir yanli$lik oldugu konusunda ters aciyla kalbimi buzmekte hala diretirken okuyup kelimenin tam manasiyla "kusursuz" buldugum "yolun sonundaki acikliga varmadan onceki son donu$".

  ba$indaki kisa bir geci$ bolumunu saymazsak tamamina yakini bizim dunyamizda gecmekte. fakat kitabin icerigi hakkinda daha ba$ka bir $ey soylemeyecegim, hatta okuyacak olanlar kitaba ba$lamadan once gozlerini kapatarak son 10 sayfayi arka kapaga bantlarlarsa cok yerinde olur, yanli$likla gormeleri kotu olabilir, dinlensin bu tavsiyem.

  steve (ben ona hep boyle derim, o da bana r.f. der), 10 kusur yildir okudugum, hakkinda ne bok bulursam ustune atladigim, evindeki beyzbol kartlarinin sayisini bile bildigim insan midir bilemedim ben bunu okurken. (bkz: todash)

  kitap her yonuyle dark tower'in en "olmu$" cildi, $imdiye kadarki 6'nin icinde (save "the gunslinger"). ustelik kafalari butunuyle allak bullak eden, benim sagda solda gordugum butun olasi senaryo yorumlarinin kokune kibrit suyu doken, e$ine hic rastlamadigim bir kismi var ki icinde; sanirim bu stephen king'in sadece kendisinin degil, ayni zamanda "uslubun" ve "yazarligin" da $ahikasina yukseldiginin "elle tutulur" bir ispati.

  cr* ve yazar icin gercek bir tutku olmu$ bir kacikligin, zapti zor ta$kinliginin son raddesi.

  kitabin en sonundaki biti$ cumlesi bile ne soyleyecegini tahmin etmemize ragmen, onceki ciltlerden daha farkli aciyla kaldiriyor tuylerimizi yukari.

  (bkz: masterpiece)
 • dark tower serisi içinde kesinlikle diğer ciltlerden kalın çizgilerle ayrılan parça. sk, olacakları biraz olsun tahmin etme yetisine sahip, belki biraz internetten araştırma yapmış, mümkün sonlarla ilgili biraz olsun kafa yormuş herkesi ters köşeye yatırıyor bu kitapta. ayrıca bir önceki cilt olan wolves of calla'ya göre song of susannah, roland'ı daha az gördüğümüz, duyduğumuz bir roman olmuş. yani gerekli noktalardaki müdahalelerin haricinde roland hikayenin akışına karışmamaya çalışıyor sanki. sol elinin işaret parmağıyla gökgürültüsü yaratmak dışında. sanki bizim dünyamızda (gülün dünyası) afallamış, abandone olmuş bir hali var. ve allaha sükür dans etmiyor!

  roman adından da anlaşılacağı gibi susannah ve mia arasında geçiyor daha çok. ama farklı zamanlar ve mekanlar arasından da olsa ka-tet'in iletişimi kesilmiyor. sarı paltolu alçak adamlar, vampirler, sayre (ki emirleri direk flagg'den aldığına eminim) korkak bir doktor, fare kafalı insan vücutlu bir hemşire. hepsi ışının yolu üstünde ka-tet'in yolunu kesiyor. ve mordred . neyse daha fazla devam edersem spoiler vericem..

  ve son olarak king öyle bir bitiş hazırlamış ki ben kendimi the waste lands'in bitişinden daha kötü hissettim. sanki herşey bitmiş gibi hissediyorsunuz ama bir cilt daha var gelecekte..

  o herşey bitti duygusunu ürkütücü son dörtlükle de besliyor king.

  commala-come-come,

  the battle's now begun!

  and all the foes of men and rose

  rise with the setting sun.

  ama yine de;

  "given by the tet corporation, in honor of the beame family, and in memory of gilead"