• placebo'nun 6 mart 2006'da cikacak olan 5.albumune ait, 24 subat 2006 tarihinde piyasaya surulunce bizi buyuk cok ama cok buyuk bir meraktan kurtaracak olan single.

(bkz: dananin kuyrugu kopacak)
  • brian molko'nun kendine yazdığı ve "you’re one of god’s mistakes, you crying tragic waste of skin" gibi sözler içerdiği rivayet edilen şarkı.
  • 27 şubat 2006'da tüm dünyada (ingiltere hariç) piyasaya sürülecek ve 16 ocak 2006 akşamı http://www.rtl2.fr/ adresinde saat 21:00 ve 12:00 arası online dinlenebilecek olan placebo single'ı
  • sözleri de şöyledir:

you are one of god's mistakes.
    you crying, tragic waste of skin.
    i'm well aware of how it aches.
    and you still won't let me in.
    now i'm breaking down your door,
    to try and save your swollen face.
    though i don't like you anymore
    you lying, trying waste of space.

my oh my. a song to say goodbye.
    a song to say goodbye,
    a song to say goodbye,
    a song to say,
    before our innocence was lost,
    you were always one of those,
    blessed with lucky seven's,
    and the voice that made me cry.

you were mother natures son,
    someone to whom i could relate,
    you're needle and your damage done,
    remains a sorted twist of fate,
    now i'm trying to wake you up,
    to pull you from the liquid sky.
    cause if i don't we'll both end up
    with just your songs that say good bye.

my oh my.
    a song to say goodbye,
    a song to say goodbye,
    a song to say,
    before our innocence was lost
    you were always one of those
    blessed with lucky seven's,
    and a voice that made me cry.

it's a song to say goodbye

• yumusamis gitar tonlari ve biraz daha tekduzelesmis davul ritmleri ile mainstream'e yaklasmis -ki bu konuda endiselerim vardir ama brian'in biricik sesi ve placebo'nun kendine has havasi ile ozellikle giris kismi ile orjinalligi bir derece yakalamis sarkidir. denilebilir ki elektronigin kiyisindan, anca iki-uc nebze koklerine donmustur* placebo. lirikleri acisindan sanki ilk single because i want you'dan daha derin bir sarkidir bu, insanlarin sevmedigi o gicik guzelligi barindirmaktadir icinde. ama iste, bir 'sanki', bir 'belki', bir 'acaba' ile nereye kadar tanimlanabilir placebo?
  • gayet başarılı bulduğum yeni placebo single'ı.

müzikal bir deha değilim, herhangi bir enstrüman da çalamıyorum, o yüzden olaya "akorlar, gitarlar, düzenlemeler" düzeyinde yaklaşamıyorum (kusura bakılmasın). ama duygusal bir placebo fanı olarak yaklaşabiliyorum ve bu şarkı - evet mainstream bir sound barındırmasına rağmen - olmuş diyorum. hem de pek leziz olmuş. diğer single because i want you da bence gayet iyi bir şarkı olmasına (ve tarafımdan günde 10 kez dinlenmesine rağmen), song to say goodbye'ı ondan bir parça daha iyi bile buluyorum.

ve diyorum ki, iyi ki yapmışlar bu şarkıyı.
  • because i want you'yu duyduktan sonra placebo'dan artık eskisi kadar sevebileceğim birşey beklemezken ilk dinleyişimde ağzımı açık bırakan, tam anlamıyla büyülemiş olan şarkı.
  • http://placebo-news.blogspot.com/

adresinde cover art'ı görülebilen leziz placebo single'ı

ayrıca avril lavigne denilen yaratık böyle bir şarkı yapabilirse, kendisinin köpeği oluruz dedirten şarkı. ama zor tabii.
  • biraz the bitter end, biraz 20 years alır. şarkı sözleri ayna karşısında kendisine söyleyecek şekilde düzenler brian molko artık taze bir placebo şarkısı hazırdır.
    çok yaratıcı mı?
    hayır.
    tadı güzel mi?
    evet.

o zaman afiyet olsun...` :gerisi şimdilik önemli değil` *
  • yeni albümün* en güzel şarkılarından biridir song to say goodbye. muhtelif bölümlerinde twenty years, bitter end ve slave to the wage tınıları bulunan bu şarkının hemen ardından broken promise dinlenmelidir. evet!
hesabın var mı? giriş yap