şükela:  tümü | bugün
 • blake'in hristiyanlıkla bağlarını tanımladığı kitap. o bunun için yazmamış olsa da (evet yazmamış, nolucak?) sıkça sorulan sorular'ın bir bölümüne cevap gibi.
 • 4. sayfası aşağıdaki gibidir:

  "elinizdeki kitabın öyküsü bu yayınevini kuran insanların the doors plaklarını ilk elledikleri primitif çağlara dek uzanır. * bu durumun camu'ya duyurulması ise 645 yayın no.2 isimli kitabın gelecek program kısmında gerçekleşmiştir. eski zaman....
  bir düşün gerçekleşmesi, o düşün yitmesi anlamına mı gelir daha tam olarak emin değiliz. buna rağmen, gel gör ki, yiten düşler kelebek ölüleri gibi birikmeye başladığı takdirde bir sakat olduğu söylenebilir. herşeye rağmen böyledir bu...
  sevgili s.ö.'nün çevirme işlemi için en etkili yöntemlerden biri olan k.a.y.* tipi bir çalışma biçimi seçmiş olmasının yukarıdaki düşüncelerle de bir ilgisi olduğu inancındayız. kendisini bir kez daha gülümseyerek selamlıyoruz.
  sakin sabah yağmurlarının tüm güne yayılmaya başladığı şu anlarda, elinde böyle bir kitabı tutmakla hayatında meydana gelecek değişikliklerin hiç bir ilişkisi olamayacağını ve çok gerekmedikçe bazı şeylerin çoğaltılmaması yönünde giderek artan inancımızı ifade etmekte hiçbir sakınca görmüyoruz.

  *: gereksiz bir bilgi olması açısından the doors grubunun bu topraklardaki tarihi gelişiminin f.ö. ve f.s. şeklinde iki ayrı dönemde incelenebileceğini söylemek gerekir.
  *: kısık ateş yöntemi.

  altıkırkbeş yayın
  kalamış tedirginleri

  önce, -başta behçet necatigil, akşit göktürk ve bilge karasu- kendime usta bildiğim bütün çevirmenlere, sonra baştan beri bana güvenen, beni sürekli yüreklendiren, çeviriyi bitirmemi bekleyen ve blake geyiklerime tahammül edenlere; ayrıca, adlarını burada sayamadığım herkese en içten teşekkürler.
  s.ö."
 • itunes da ücretsiz sunulan u2 albümü. henüz indirmek nasip olmadı. (ediz: itunes satın alınanlar alanından indirebilirsiniz.)
 • 9 eylül 2014 apple lansmanının ardından sürpriz olarak duyurulan ve itunes üzerinden ücretsiz indirilen yeni u2 albümünün adı.
 • u2nun köklerine döndüğünün, kaybettikleri sanılan ruhunu bulduğunun göstergesi olan son albümü. özellikle bazılarının kendilerini ısrarla rock müzik kategorisi üzerinden değerlendirip bu kadar değişebilmelerini eleştirmelerine "hayır, biz punk ekolünden geliyoruz arkadaş!" diyerek cevap vermişler bu albümde. bunun yanında ilham kaynakları the ramones, beach boys, the clash ve beatles a selam ettikleri görülmekle beraber kendi soundlarını korudukları fark edilmektedir. albümde yer alan şarkıların listesi ise şöyle:

  01. the miracle (of joey ramone)
  02. every breaking wave
  03. california (there is no end to love)
  04. song for someone
  05. iris (hold me close)
  06. volcano
  07. raised by wolves
  08. cedarwood road
  09. sleep like a baby tonight
  10. this is where you can reach me now
  11. the troubles

  bana göre öne çıkan parçalar ise, çıkış parçaları the miracle (of joey ramone), bononun annesine yazdığı iris (hold me close), ve bononun "hiçbir zaman ayrılmadığın yere dönemezsin ki!" diyerek geçmişiyle yüzleştiği cedarwood road olarak gözüküyor. ayrıca the troubles sözleriyle love is blindnesstan sonra gördüğüm en can yakıcı parça. kısaca beklenilen süreye değmiş ve 90'ların o çok özlenilen grubu biraz karanlık, biraz sorgulayan ama sonunda kendini gösteren haliyle karşımıza çıkmıştır.
 • every breaking wave, california ev the troubles parçalarının çok hoş olduğu u2'nun yeni albümü.
 • sosyal konularda hassas (!) u2'nun, bir apple programı vasıtası ile dinleyicilere ücretsiz sunduğu albüm. üstelik bundan zerre rahatsızlık duymuyor adamlar.

  hep diyorum; dünyayı kimyasallayıp uzaya kaçacaksın, havalanınca tekrar döneceksin.
 • itunes üzerinden 13 ekime kadar ücretsiz indirilebilen, güzide u2 sürprizi. albümle ilgili ilk izlenimimin olumlu olduğunu belirtmek isterim bu arada.
 • appledan gelen mail üzerine itunestan bedava indirdiğim albüm. anlaşılan apple önden topluca vermiş u2'ya paraları.