şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tunceli'nin yeni belediye başkanı. güç birliği sayesinde seçildi. 32 yaşında. ankarada belediyede çalışıyormuş eskiden. sendika kökenliymiş.
 • 28 mart yerel seçimlerini kazanan tek kadın belediye başkanı. seçimlere demokratik güçbirliği'nin tunceli'deki adayı olarak katılmış olan abdil; e-kolay'da hakkında çıkmış olan habere göre 1990'dan beridir ankara çankaya belediyesi'nde çalışmaktaymış ve tunceli doğumlu olup 32 yaşında imiş.

  kendisini buradan selamlıyor, politikaya gelecekte atılacak olan bütün kadınlar için iyi bir örnek teşkil etmesini diliyorum.
 • perihan mağdenin bugünkü yazısında kazanmasından sevinçle bahsettiği (aynı zamanda zaferin üzerine hürriyetin attığa başlığa ayar da verdiği) tuncelinin yeni belediye başkanı*
 • son zamanlarda gazze'de yaşananları ve türk halkının oradaki çocuklara acıyarak göz yaşı dökmesini seçim propagandası olarak kullanmaya çalışmış bir oksijen ziyankârıdır.

  şöyle ki:

  "tunceli belediye başkanı dtp'li songül erol abdil, türkiye cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında kürtler üzerinde asimilasyon uygulandığını ileri sürdü. abdil, “1938 dersim katliamında binlerce insanımız öldürüldü. sayıları 70 binlerle ifade ediliyor. hamile kadınlarımız karınları kılıçlarla kesilerek, alınan bebekler munzur çayı’na atıldı” iddiasında bulundu. abdil, tunceli'ye ‘dersim’ diyerek, “diyarbakır, dersim’in yanında, kürdistan coğrafyasının diğer belediyelerini de alacağız” dedi."

  yani:

  a. soykırım iddiasında bulunmak
  b. çocukları kullanarak duygusal politika yapmak
  c. bölücülük yapmak
  d. yalan konuşmak
  e. hepsi

  'ni barındıran bişeydir bu.
 • 30 mart 2014 yerel seçimlerinde hdp'nin ankara adayı.
 • 30 mart 2014 yerel seçimlerinde salman kaya'yla birlikte halkların demokratik partisi'nin (hdp) ankara büyükşehir belediyesi eş başkan adayı. tunceli belediye başkanlığı'ndan beri kendisini severdik; eşinin görme özürlü olduğunu öğrendikten sonra kendisine olan sevgi ve saygımız bir kat daha arttı.
 • https://www.sozcu.com.tr/…-faili-olduruldu-2466292/

  kardeşi olan orospu cocugunu tsk öldürmüş sıra ablasında !
 • kardeşi şehit jandarma binbaşı yavuz sonat güzel’i şehit eden ertan erol denen pkk’lı ittir. dün yapılan operasyonda imha edilmiştir.