şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni bir yazar, hoşgelmiş.
 • (bkz: son gulyabani)

  (bkz: songül yabani)

  ???
 • arkadaşın nickinin songül ile alakası olmadığını, son gulyabani olarak okunması gerektiğini söyleyerek gelecek nesillere hatrı sayılır bir iyilik yaptığımı düşünüyorum.

  ayrıca muhabbeti hoştur, en kısa zamanda - en kısa zaman diyorum zira bir ay içinde bu şehri terkediyorum - oturup şekerlenmek gerek bu kızanla. bi büyük kırarız dimi be aga?
 • bugüne kadar ekşi sözlük zirvelerine katılma şansı bulamayan birisi olarak bir kaç gün öncesinde trakya üniversitesi koç fest zirvesinden haberdar oldum. katılan üç dört kişi vardı, nicklere bakınca ilk dikkatimi çeken songulyabani oldu. kızın biri adı soyadı şeklinde nick almış diye düşündüm. düşünmekle kalmayıp hemen zirveye katılanlar arasına ekledim adımı.

  zirveye kadar olan sürede son entry'lerine baktım, nelere ilgi duyuyor, hangi konuyu açsam sıkılmadan muhabbet edebiliriz falan dersime iyice çalıştım. zirve günü geldi, konserden yaklaşık üç saat önce ev arkadaşım fightordie ile birlikte festival alanında buluşmaya gittik. tanışma anında kimse birbirine nick sormadı, ben de sormadım. zaten benim için önemli olan songül'ün orda olup olmadığıydı, yoktu. biraz ne yapıyorsunuz ne ediyorsunuz muhabbetinden sonra bir şeyler içmek üzere zübeyde hanım parkı'na gittik. yanımda icemanr abi telefonla konuşuyor falan içimden diyorum songül mü aradı acaba nerdeyiz diye soruyor. bu arada oldukça eğlenceli de bir sohbet dönüyor ortada. güzel espriler falan yapıyorlar, gülüyorum ama benim aklıma gelince yapmıyorum, diyorum songül gelsin öyle yaparım.

  konser yaklaşınca kalkıp yine festival alanına gidiyoruz, songül yine yok. en sonunda fightordie sanırım hareketlerimde bir gariplik olduğunu fark ediyor ve beni kenara çekip "oğlum o nick songül yabani değil, son gülyabani" diyor ve nickin asıl sahibinin kim olduğunu söylüyor. ilk başta büyük bir hayal kırıklığı yaşamış olsam da kendisiyle sohbet ettikçe kendisinden dinleyeceğim ve öğreneceğim çok şey olduğunu farkediyorum. sonra içimden diyorum, songül'ü sikeyim sana bir şey olmasın.
 • ulan sözlükte 2 tane gulyabani tanıyorum ikisi de trakya'da hemde hedirne'de...
  şeker gibi kızan...
  bende onu songül diye sanıyordum ki benim adım bu abi diyince oh lan yabani diye soyad mı olur ulan diye iç geçiriyordum rahat ettim.
  kızan maabetçi, piizci, purnikçi...
  ha fahri trakyalı ünvanı almış ama yerlisi gibi olmuş, ne derler üzüm üzüme baka baka diye, hah öyle aynen...

  gene gelcem uzun maabet yapcaz, ha badisinin şekilli olmasını saymıyom bile...
 • adamın beyni kaynıyor beyler, pardon, hanımlar! asıl siz duyun. hava da sıcak, yazıyor yani bildiğin taşıyor kelamı. hayırlı bir insandır kendisi dini bütün kardeşliğimize. maklubeli sohbetlerimizin reyizi olacak. sağ yanım, pür ab yanım!
 • oyun yazar, hem de sağlam yazar. sonra onu oynar. oynunu çalarlar geri alırız sonra tekrar oynarız. pek çok yetenekli arkadaşımız yönünü batıya dönmüşken onun öze dönmesi onu özel yapan özelliklerden birisidir. osmanlı'da vampir hikayeleri vardır ki nefis.
  moğol filmi çekip cengiz rolü versen moğollara dahi inandırabilirsin cengiz olduğunu. suret ve fizik cengiz han'ın kopyasıdır.
  süpermen tişörtü var o da çok şeker. şiirime burada son verirkene, bi dakka doktor bey geliyorum; ebabil bir kuşsa saka daha kuştur. kuştur kuş olacaktır. kuştum kuştunuz kuştular kuşarlar..
 • (#29397936) nolu yazısında belittiği gibi mahallemizin cinci memişi kadar dahi bu konulardan anlamadığını kanıtlamış yazar.
 • sürekli yaşadığım "son gulyabani" - "songül yabani" durumuna binaen şu açıklamayı yapmayı gerekli gördüğümdür şahsımdır. bkz. (#29125091)

  özet: son gulyabani, sonuncu gulyabani manasında...