şükela:  tümü | bugün
  • sega'nın mavi kirpi maskotu/oyunu.. platform oyunlarının popüler olduğu zamanlar nintendo'nun super mario'suna karşı yaratılmış karakter.. dr robotnick'in türlü tuzaklarına, robot-hayvanlarına karşı mücadele oyunu.. sonradan 2 si, 3 ü, hedesi hödösü çıktı devamlı
  • game gear'im varken kasip da butun serilerini bitirdigim ve en cok zevkl aldigim platform oyunlarindan biri.
  • dr robotnic adli cilgin bir profosorun pesinde kostururduk, 6 kristali toplamakti amac, 6 bolumden olusyordu (green hill, bridge, jungle, labyrenth, scrap brain, zeppelin) her bolumun 3 alt bolumu olur, 3. bolumde end of level boss olan dr'la savasirdik... her bolumde gizli bir hak vardi. bana cok zaman harcatmis eglenceli bir oyundu. 1.150.000 puan yapmistim ki zannetmiyorum gecebilen olsun :)
  • sega'nın 1991 yılında piyasaya sürmüş olduğu efsanevi oyun. serideki favorim sonic and knuckles..
  • bütün elmasları toplamadan oynu bitirdiğimde o salak tipli elemanın geride kalan elmasları elinde sallayarak "try again" yazısını görmemi sağlayan hoş bir oyun.
  • knuckles ile sonic'in ne alıp veremediğini doğru dürüst anlaşılmayan ve kristallerin önemi de anlaşılmayan sonic 3 dışında bütün su içinde boğulmak zorunda kaldığınız bölümleri uyuz olan birincisinden başlayarak giderek gelişerek güzelleşmiş olan belkide en şirin karizmatik tipli karakterlerle (knuckles, sonic, tales) oynanılmış olan en hareketli ve farklı yollara sahip platform oyunu.
  • cilgin taklalar atarak ordan oraya yuvarlanarak cocukluk donemime damgasini vurmus sempatik mavi kirpi
    game gear donemlerinin bi tanesi efsanesi ilk goz agrisi..of boyle eli oyuna yatkin 3-4 kisi evde toplanip sonic partisi verirdik donusumlu oynayip oyun bitirmeye calisirdik zeplinli bolum cok zordu oraya gelince abimi cagirirdik gecsin diye
    ne pc ler ne playstationlar game gearda sonic shinobi filan oynamanin zevki bi baskaydi be
  • en son ngagete sonicn olarak piyasaya sürüldü lakin mega drivedaki tadı yakalamaydım... gene de ngageteki heralde en güzel oyun...
  • küçükken game gear ile sabahlara kadar oynanmış oyun. zıplayıp halkaları toplayan kirpicik arkadaşı tilkiciği kurtarmaya taklalarla koşardı.
    şahsen ben gökyüzü bölümünü ve kırlar bölümünü çok severdim. makineler olan bölüm ve su altı hep itici gelirdi. bölüm sonu canavarlarındansa burnunda top zıplatan fok balığını severdim hem kolaydı hem de şirin. profesörün bu icatları doğru hareket ederseniz sonunda patlarlardı. 6. bölümde -ya da levelda- bir müzik çalardı pek güzeldi. mutlu sona ulaşamazsanız hüzünlü bir melodiyle, mutlu sona ulaşırsanız da tilki arkadaşınız ile birlikte daha neşeli bir melodiyle giderdiniz -hüzünlü melodi çok güzeldi-. elmasları bulmak pek bir zordu. gökyüzünde zıp zıp gitmeyi çok sevdiğimden altta içinde sonic olan bir tvye zıplaya zıplaya kendime 30dan fazla can yapabileceğimi keşfetmiş ve sıkıldıkça gökyüzü bölümünde bölüm geçmeden kalmıştım bulutların üstünde. hızlandırılmış kır bölümü de pek keyifliydi. her bölümün arkasında farklı bir müzik ve hinlik vardı da işte çocukluğumda uykusuz gecelerim oyalanırdı. -bu game gear'ın ailemin o dönem sağlık sorunları ve benzeri kötü şeyleri fark etmeyip beynimi uyuşturayım diye aldığı bir oyuncak olduğunu oyun biter bitmez fark etmiştim elmas aramaktan iyice dikkatli ve şüpheci hale gelmiş çocuk gözlemlerimle-