şükela:  tümü | bugün
 • 41 yıl boyunca nba'de oynamış seattle supersonics takımının oklahoma city thunder adıyla isim ve şehir değişiminin anlatıldığı belgesel film. film boyunca basketbolun bir şehrin içine nasıl işlediğini görebilirsiniz.. filmde seattle şehriyle özdeşleşmiş insanlarla, supersonics taraftarıyla ve de takımın efsane oyuncularından gary payton'la yapılan röportajlar da bulunmaktadır.. özellikle çocukluğumda hastası olduğum gary payton röportajları cidden çok güzel.. ayrıca bu film 2010 yılı webby awards ödüllerinde en iyi sportif belgesel film ödülünü klazanmıştır.

  izlemek için: http://watchdocumentary.com/…m-video_9e7277c68.html
 • arada her basketbolseverin izlemesi gereken harika bir yapımdır.(bkz: save our sonics)
  yanlız üzücü bir detay ı da iletmiştir.zira oklahama seattle ın haklarını satın alırken tüm trophyleride ve tüm tarihinide beraberinde satın almıştır ve bu inanılmaz derece üzücü birşeydir başkasının tarihine sahip olmaları.sonics bir şekilde tekrar hayata seattle da dönecek olsa dahi tamamen yeni kurulumuş bir takım olarak başlayacaktır.berbat!!

  vimeo da aratırsanız hd hali var.youtube da görüntü kalitesi düşük.sonicsgate diye aratın..
 • bir daha starbucks'a gidenin ta amk dedirten belgesel olmuştur. ağlamaklı oldum bitene kadar. gözünü para hırsı bürümüş howard schultz denilen karton kahvecinin key arena küçük, kar edemiyorum, içinde para kazanabileceğim ''renovation''lar yok, diyerek halktan para istemesiyle olayların fitili ateşlendi.

  bu kurukahveci daha fazla para kazanamıyor diye halkın yeni yapılacak arenanın parasını vergileriyle ödemesi kadar bencilce ve adice bir teklif olamaz. en nihayetinde zarar ediyor diye önüne gelen ilk redneck'e sattı koca takımı kı o da clay bennett denen yalancı orospu çocuğu. takımı satın aldığı günden beri seattle kalacağız deyip, emaillerinde stern'e ve diğer ortaklarına takımı nasıl oklahoma'ya taşıyabiliriz diye soruyordu bu iç güveysi.

  yazmaya devam ettikçe sinirleniyorum, resmen bir şehrin tarihiyle ve duygularıyla oynadılar ve bunu tüm nba (paul allen ve cuban hariç) destekledi. bu aralar adam silver'ın expansionda ilk katılacak takım seattle demesi bence günah çıkarmaktan başka bir şey değil. okc'den zaten haz etmezdim, şimdi en nefret ettiğim takımların başında geliyor.