şükela:  tümü | bugün
  • pek yakında sözlüğün ikinci versiyonunu çıkaracak olan yazılım firması. bir de soru-cevap scripti yapıyorlar.
  • backend'de işe yaramaz sözlük scripti yazmış olan freelance çalışanların kurduğu hede.

hotlinklere '#' gibi simgeler ekleyip, url'lerin sonuna eklenen tag sebebiyle seo'nun ağzına etmişlerdi. şimdi durum nasıl bilmiyorum.
  • yaklaşık 1 yıldır tüm müşterilerini bekleten yazılım ajansı. deniz gölbaş ve tolga brandt isimli iki kişi tarafından kurulmuş.

işin özü şu, bu "bir web ajansı"na 30 küsür sözlük güvenip yazılımlarını yeniletiyorlar, sonrasında yazılımda türlü türlü hatalar sıkıntılar çıkıyor. 2017 ekim ayı gibi yazılımı düzelteceğiz, güncelliyoruz diyorlar fakat üzerinden aylar geçiyor bir güncelleme yapmıyorlar. en son 1 mayıs 2018'de demosu yayınlanacak açıklaması yapıyorlar, şu adreste geri sayımlar vs. 1 mayıs oluyor site "yenileniyoruz" a dönüyor. şuan ana web sitelerinde de aynı durum var. şurada

kendilerine ulaşmak isteyen müşterilere de cevap falan vermiyorlar, açıklama falan da yapmıyorlar. birçok kişi şuan keşke bulaşmasaydık diyor. facebookta müşteri grubu kurmuşlar fakat yapılan hiçbir yorum onaylanmıyor, postları da yorumlara kapatıyorlar. ilgili grup şurada

facebook sayfaları da şurada

para ödeyenler falan da var bildiğim kadarıyla, işin sonu mahkemelere kadar gidecek sanırım.
  • bitirme projemi yaparken grubumla yazdığımız kodların neredeyse hepsini kayıt etme şeklimiz.

(bkz: sonkod)
    (bkz: sonkod1)
    (bkz: sonkod2)
    (bkz: artık gerçekten son kod)
    (bkz: bu son kod)
    (bkz: sonkoddd)
    (bkz: ensonkod)
    (bkz: ensonkod122)
    ...
  • google'a sorunca patates diyor. bir iş yerleri varmış sanırım konak'ta, kalıcı olarak kapatılmış. tam patates olmuşlar belli ki.

patates linki
  • işin ilginç yanı aylar önce kendilerine mail attım ve scripti almak istediğimi söyledim. kendileri bana scriptin güncellendiğini güncel haliyle almamın daha uygun olacağını söyleyip satmamışlardı.

dolandırıcı olduklarını düşünmüyorum. büyük ihtimalle güncelleme sırasında ya yazılımcıların arasında bir sıkıntı yaşandı ya da kodları yedeklemediler ve tüm çalışma silindi.

sonuç olarak scripti alanlara geçmiş olsunlar diliyorum. umarım düzgün bir sözlük scripti piyasaya girer. çok geç kalındı çünkü.