şükela:  tümü | bugün
  • güney koreli aktris doona bae 'nin cloud atlas'ta canlandırdığı muhteşem karakter. rahimden yetişmeyip sonra ilahlaşan bu karakter imkansız gibi görünen şeylerin gerçekleşebileceğine güzel bir örnektir.

    http://fc05.deviantart.net/…by_jamieg09-d5jcq6j.jpg
  • david mitchell'ın 2004'te çıkardığı, 2012'de de filme uyarlanmış cloud atlas isimli kitabından bir karakter. korpokrasi ile yönetilen bir dünyada, lokanta ve kafelerde garsonluk gibi görevler almaları için genomlanmış klonlardan bir tanesidir. iq'su düşük ve bilgisiz bir klon olarak tasarlansa da hikayedeki deyimiyle "yükselmiş", kitaptan bir bölüm olan "sloosha geçidi ve sooraki her bi' şey"de bir tanrı olarak görülmüştür.
  • benzeri için (bkz: lozan barış anıtı)
  • cloud atlas‘ta bir karakter. garsonluk gibi çeşitli işleri görmek için klonlanmış insanlardan biridir. bu klon insanlar, bir nevi eskinin kölelik döneminin benzer şekilde toplumda insan yerine konulmaz, mal (meta) olarak görülür. fakat sonmi-451 kişisel olarak kendini geliştirmiş ve kendi tabiriyle aydınlanmıştır. bu nedenle romanın bu bölümün geçtiği dönemdeki muhalif grup, bir klonun da normal insanlar gibi olduğunun ispatı için kendisini kaçırır ve topluma göstermek isterler. olaylar gelişir ve birbirine bağlanır.