şükela:  tümü | bugün
  • almanca söylenmesi en güzel kelimelerden biridir. "zoninuntergang" diye okunur. "gün batimi" anlamina gelir..
    bir de su söylem vardir ki öldürür adami, yarar geçirir kitschlik baminda..
    "du bist mein sonnenuntergang"*.. heyt be!
  • dokuzuncu nesil yazar.
  • der sonnenuntergang. sonnen ve untergang kelimelerinin birleşimiyle "güneşin alçalıp gidişi" anlamına gelir. ingilizcedeki sunset'in birebir almanca çevirisi olmakla beraber çok uzundur, ne bu be bir gün batımı için 15 harf. başına artikel koy tek başına cümle yaparsın. der sonnenuntergang.
  • sonnenaufgang kelimesinin zıt anlamlısı olan almanca kelimedir.
  • sözlük formatını bir kere çiğnediğini gördüğüm için başlığına geldim meğer sözlük formatını her anlamda çiğneyerek tecavüz ediyormuş ahaha. yazar.
  • hani golden gate köprüsünden atlayıp intihar eden bir adam varmış ya, geride ''köprüye kadar yürüyeceğim, eğer birisi bana gülümserse atlamayacağım'' diye not bırakmış olan.. benimkisi intihar değil, önemli konuları böyle mecralarda yazmakla alakalı geçmişte çok şey yaşandı.. biri ''geber lan'' der, üzülürüm..

benim kendimce kararım şu: bugün 23:59'a kadar 10 yazar veya çaylak arkadaş nick altıma ''dur yahu nereye gidiyorsun'' anlamında bir şeyler yazmazsa, sözlüğe yazmayı 1 aylığına bırakacağım..

not: ''git'' veya daha sert bir şeyler yazmak isteyen olursa diye belirteyim, o entry'leri 10 taneden saymayacağım.. merak etmeyin..
  • 1 ay boyunca yok yere sözlükten uzak kalmış yazar..
    (bkz: #101567607)

not: daha da size güvenip iş yaparsam 2 olsun.. ölüyoruz desek bakanımız yok..
  • hani golden gate köprüsünden atlayıp intihar eden bir adam varmış ya, geride ''köprüye kadar yürüyeceğim, eğer... hmmm.. durun bi sn..

şurada yazıyor zaten
    (bkz: #101567607)

--

bu sefer size güvenmiyorum.. sayıyı 5'e düşürdüm, süreyi de 1 haftaya..

edit: yuh size.. 1 kişi bile yazmamış..

edit2: sallamıyorum hiçbirinizi, caydım sözümden..
  • saçının teline zarar gelecek diye aklımın çıktığı yazar..
  • ömrümün sonuna kadar yanında olmak istediğim..