şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gta vice city'nin ana kötü karakteri.

  forelli suç ailesi'nin genç yaşta patronu olmuştur. geçimini uyuşturucu satışından sağlamaktadır.
  ancak bu götlek, tommy vercetti reyizin hızlı yükselişini engellemek istemiş, tommy'i kıskanmıştır.

  bunun akabinde de 1971'de tommy'i, harwood'a ölüm görevine yollamıştır. tommy, yalnızca bir gangsteri öldürmeye gideceğini sanarken tam on bir gangster ile karşılaşmış, netekim tuzaktan canlı kurtulup on birini de öldürmüş, ''harwood butcher'' lakabını da böylece almıştır.

  tommy, harwood cinayetlerinden hapse girer. uzun süre hapis yattıktan sonra 80'lerin ortalarında hapisten çıkar. sonny ibişi durur mu tabii, kendisini hemen vice city'e göndererek burada tommy reyize ayak işleri yaptırtacağını düşünüp hem tommy'i liberty city'den uzak tutarak güçlenmesini engellemeyi planlar, hem de tommy'nin itibarını sarsmayı hedefler.

  ancak işler planladığı gibi gitmez, sonunda sonny, tommy ile yüz yüze gelmek durumunda kalır, neticesinde de eşek cennetini boylar.

  her ne kadar kötü karakter de olsa gta serilerinde en sevdiğim karakterlerdendir. gerek giydiği dandik mavi ceket ve hawaii temalı kahverengi gömlek, gerek yaptığı götleklikler ve ikide bir sağa sola atar yapması, gerek uyuşturucu masasında alem yaparken tommy'e ana avrat sallaması ile gönüllerde taht kurmuş bir antagonisttir kendileri.

  ölümünden sonra forelli suç ailesi'de yıkılmıştır ayrıca.

  oyunda sonny'i seslendiren sanatçı da tom sizemore imiş.
 • müthiş müzik zevkine sahip, kötülük abidesi villain.

  (bkz: broken wings)
  (bkz: life's what you make it)
 • forelli ailesi sonny forelli oldugunde dagilmamistir. cunku san andreas'ta bu ailenin liberty city'de halen aktif oldugu gorulur. nitekim cj de bir gorevde ucaga atlayip liberty city'e giderek forelli ailesinin kirintilarini toplar.