şükela:  tümü | bugün
  • süphesiz ki her zaman "babayi okursun" (nah da olur) diye cevaplandirdigimiz kuyruklu yalan. genelde muhattabimizla konusulan konu hakkinda sözlükte iyi bi referans varsa ve su basligi getir oku dediysek muhattaba, hayvan uzun entry kasanlar sagolsun, kah ilgisiz, kah üsengec kah siki dassagina denk muhattabin kacis cümlesi olur bu. babayi okursun u duyduktan sonra da "kes lan okucaz iste" diye artislik yaparlar, bize bugünün isini yarina birakma gibi, cehaletten erteleyerek kurtulamazsin gibi felsefi cikarimlar yapma sansi tanirlar. cok iyi olur. oh olur.
  • simdi yatayim yarin erkenden kalkip ders calisirim' ın sosyal hayata yansıması. ekşi sözlükte, mizah dergilerinde, günlük gazetelerde ve hatta kitaplarda bile kullanabilir. benimde söyleceklerim var, haftanın en beğenilen entryleri veya haydar dümen ile cinsel yaşam köşeleri, "şimdi canım istemiyo, sonra göz atarım" bahanesiyle göz ardı edilerek sonsuzlukta yitip gider, bir daha ne onları dönüp tekrar okuyacak zaman, ne de elverişli hava şartları bulacağımızdan sonsuzlukta kaybolup gider.

    (gelin itiraf edelim dostlar, hangimiz haydar dümen' in köpeği ile birlikte çektirdiği fotoğraf eşliğinde hazırladığı köşesini sonra okurum diyerek pas geçtik(geçmedik değil mi?(yalnız olmadığımı biliyordum)))
  • o an okumanın mümkün olmadığı uzun entry'yi favoriye almanın amacı. umarım okurum.
  • (bkz: pocket)
  • bilgisayarımdaki en büyük klasörün adı. epeydir açmadım. tam hatırlamıyorum ama en son baktığımda büyüklüğü epey bir gigabayta ulaşmıştı.

    hepsini okuyacağım ama sonra. bunda yalan yok. tarih-saat vermemişim ki, "sonra" demişim. sözüm söz.