şükela:  tümü | bugün
 • sonsuzluk ve bir gun adlı yazarın uçurulmasını sağlamak adına başlattığım kampanyadır. bugün kendisinin türk kadınının taciz günlüğü başlığındaki entrysine denk geldim.sonra diğer entrylerini de inceledim ve kadınlarla ilgili başlıklara yazdığı entryler gerçekten korkunç. kendisine özelden konuşmak istediğimi söyledim. ve düzgün bir dille silmesini rica ettim. attığı mesajlar ise kendisinin tam bir kadın düşmanı olduğuna dair inancımı artırdı. taciz günlüğünde paylaşılan olaylara tepkisi kadınların yalancı olduğu ve bu olayları sadece güzel ve çekici bir kadın olduğunu ima etme amaçlı olduğuydu. özellikle taciz ve tecavüzün yaygın olduğu toplumumuzda, kadına bakış açısının zaten 2. sınıf insan muamelesi olduğu bu toplumda yazdıklarını çok tehlikeli buluyorum.

  tehlikeli bulduğum entrylerinden bazıları

  #70154318
  #70143600
  #70138434
  #70075387
  #70068940
  #69974434
  #67536982

  yaptığı şey alenen aşağılama, hedef göstermedir.

  kendisi ile mesajlaştıktan sonra da ekşi itiraf başlığına şu entryi girmiş.

  #70170483

  edit 1- adam alenen kadınlar yalancıdır tacize uğruyorum diyen kadınlar ilgi orospusudur inanmayın. inananlar da meriçtir demiş. engellemenin yeterli olacağını düşünmüyorum. böyle düşünen insanlar yüzünden kaç kadın suç duyurusunda bulunamadı acaba ? kaç tramva mağduru kadın intihar etti acaba ?

  edit 2- https://imgur.com/gallery/cucgi
  escinsellere yönelik bu entrysini de buraya silinmemek üzere bırakıyorum. bu nefret söylemi değil de ne ?
 • desteklediğim kampanyadır. hayatta övünebileceği(!) tek şey erkek doğmuş olması olan bir adet eziğin kanatlarını çırpa çırpa uçup gitmesi gerek.
 • pipisi olduğu için her haltı bildiğini zanneden bir yazarın uçurulma kampanyası.

  ya fazla otuzbir nedeniyle beyin damarları daralmış yada kıçına çok fazla tekme yemiş.

  not: erkek.
 • entrylerini incelediğim ve uçurulmasını gerektirecek bir şey bulamadığımdır. konu kilit.
 • iki farklı yazardan bahsedildiğini sandım lakin mevzu bahis yarım insan gücünde geri zekalı bir yazarmış. yine de, her şeye rağmen düşüncelerini dile getirmesi taraftarıyım. uçurulduğu için düşünceleri değişmeyecek sonuçta. sözlükte yazmaya devam ederek en azından bizlere nasıl insan olunmazın örneği olur.
 • zamaninda engelleyip notlara da mizojinist diye yazdigim bir suserla ilgili kampanya. gecen hafta badilerimden biri hakkinda bir entry girene kadar da baya unutmustum varligini falan. entrylerini acip inceleme zahmetine bile girmedim. eger nefret soylemi varsa ucurulsun diyorum. ama ona sira gelene kadar ateistler hakkinda, kurtler hakkinda, falanca hakkinda, filanca hakkinda turlu turlu sacmalik sacan suser var bu mecrada. hepsi de begenin begenmeyin ifade ozgurlugu sayilabilecek seyler pek ala. bu zihniyet de tek tek temizleyelimle bitecek gibi degil. o yuzden siz yine onleminizi alin ve engelle fasilitesini degerlendirin.

  ekleme: dedigim gibi eger nefret soylemi varsa ucurulmalı zaten. acip okumadim ve okuyup kendi kendimi sinirlendirmeyi falan da düsünmüyorum. takdiri okuyanlarin. asla nefret soylemi ifade ozgurlugu kapsamındadır gibi bir dusuncem yok. eksi sozlukte mevcut bir linc timi ıldugunu ve baska düsüncelere tahammülsüzlüklerini bildigimdrn yazdim. misal, kadinlar gerizekalidir diye dusunen biriyse o kendi gerizekaliligidir der ve engeller gecerim, hic kafamı yormam. ama kadinlar olsun, tepelerine atom bombesi atalim falan diyorsa ucurulsun.
 • (bkz: triggered)

  geç oldu abicim, hadi sen yat artık.
 • bana 'yav ne tuhaf adamlarla birarada yaşıyoruz' dedirten kampanyadır.

  yazarın numarası verilmiş olan her entrysini okudum. okumazdan evvel de açık görüşlülükle değerlendirmeye gayret ettim. bir yere kadar 'olabilir' dedikten sonra bir yerden sonra 'o-ha artık selahattin' noktasına geldim.

  bakın bu adam muhtemelen iyi bir eğitim görmüş. göze batan bir imla hatası yok. düşüncelerini düzgün bir şekilde ifade edebilen biri. rape culture, solipsizm, cinsel seçilim, hedonizm, hipergami nedir hepsini tastamam biliyor. belki çok iyi bir işi var, belki de toplumda saygın biri. belki birimiz gerçek hayatta tanıyor ve her gün selam veriyoruz bu adama.

  ve bu adam toplumda yanlış giden her şeyin kadınlardan kaynaklandığına, tacize uğradığını ifade eden her kadının mutlak surette 'ben çekiciyim' mesajı vermeye çalıştığına, kadınların lafına asla güvenilmemesi gerektiğine, eşcinselliğin iğrenç olduğuna inanıyor. daha da kötüsü 'ben böyle düşünüyorum' da demiyor, 'bu böyledir' diye iddia ediyor.

  bu kafa nasıl bir kafaysa, karşı cins ile güvene dayalı huzurlu bir beraberlik kurma ihtimali sıfır. köyden gün yüzü görmemiş, 16'lık bir bakire ile evlense bile hep 'kandırılmak' ve 'aldatılmak' üzerine paranoyalı bir ilişki yaşayacak. ne büyük bir sefalet. halbuki bu kadar nefreti nereye götüreceksin. nasıl taşıyacaksın kalbinde. hayattan nasıl keyif alacaksın. bu inançlar, bu kabullenmeler insanın yüreğini çürütür bir noktadan sonra. ölmüşsün haberin yok.

  edit: suça teşvik olmadıkça hiçbir yazarın sözlükten uçurulmaması gerektiğini düşünüyorum.
 • yazdıklarının suça teşvikten daha da vahim olduğunu düşünüyorum. tacize mağruz kalmış ya da tecavüze uğramış bir kadın taciz günlüğü başlığına başından geçen olayları yazıyor. zaten yaşadığı hayatı boyunca kişiliğini, erkeklerle olan ilişkilerini, güven duygusunu ve cinselliğini etkileyecek bir yara. sen kalkıp bir de buna yalan diyorsun, ilgi çekmeye çalışıyor diyorsun, tacize uğrayan kadınların beyanına inanmayın diyorsun. tacizciye suç ortağı oluyorsun. mağdura bir darbe de sen vuruyorsun. belki de çok kötü bir anında destek bulmak için, yalnız hissetmemek için başlığı okuyan kadına psikolojik baskı yapıyorsun. taciz olaylarında suç duyurusunda bulunmamanın en büyük sebeplerinden birisi inanılmama kaygısı. sen bu duyguyu besliyorsun. doğal olarak tacizin yaptırımsız kalmasına katkıda bulunuyorsun. suça teşvik etmek illaki gidin taciz edin demekten ibaret değil.