şükela:  tümü | bugün
  • trt int'te geçen hafta rasladığım garip bir trt programı daha. bir doktor amcam adı muhammed, oturmuş bir koltuğa karşısına almış 10 kadar genç (zannedersem ankara kızılaydan falan apar topar toplamışlar bunları) her hafta bir konu tartışıyor tabi bu amcanın "sonsuzluk yoyculayı" demeside ayrı bir konu. geçen hafta yarım saate yakın "yapacağımız işleri ertelemek" konusunu tartıştı tabi kendi kendine ve nasıl olduysa ben ev ahalisiyle birlikte belki ilginç bir şeyler söyler diye sonuna kadara bekledim. tartışma platformu ya gençlerinde soru sorması lazım ama zannedersem onlarada soracakları sorular yazılı olarak verilmiş hatta bir tanesi direk kağıttan okuyordu soruyu.

iyi tamamda ben böyle gereksiz bir program için neden başlık açıyorum. onu da söyleyeyim. trt denen kurum biz vatandaşın paralarıyla yayın yapan bir devlet kurumu. işte bizim paralarımız bu kadar gereksiz şeyler ve kimseler için harcanıyor. bu program sadece çölde kum tanesi daha neler var trt'nin yaptıkları. astronomik rakama alınan yabancı filmler mi dersiniz, uydu yayın haklarının verildiği ama becerilemediği bu nedenle avustralyaya trt'nin 1 ay boyunca yayın yapamadığı firmalar mı dersiniz. liste uzayıp gidiyor ama bu vatandaşın parası anlaşılan hiç bitmiyor.
  • son yolculuğuna çıkmak üzere olan kimse, gülden karaböcekin bahtıma yanarım isimli parçasında geçen bir deyim.
    -sonsuzluk yolcusu var ya, işte o benim