şükela:  tümü | bugün
  • a6000 yerine gelen aynasız. bu japonlar değişik adamlar avrupa, amerika ve japonya için ayrı isimlendirmeden vazgeçtiler en sonunda ama sıralı numaralandırma işini çözemediler bu kez.
    her neyse amerika için gövde fiyatı 998usd olarak belirlenmiş.

http://www.sony.co.uk/…s-cameras/ilce-6300-body-kit
    https://alphauniverse.com/…-interchangeable-lenses/
    https://www.youtube.com/watch?v=kk-4ouvuzlg

kopyala/yapıştır:

24.2mp aps-c exmor cmos sensor
    bıonz x ımage processor
    xga tru-finder 2.36m-dot oled evf
    3.0" 921.6k-dot tilting lcd monitor
    ınternal uhd 4k30 & 1080p120 recording
    s-log3 gamma and display assist function
    built-ın wi-fi with nfc
    4d focus with 425 phase-detect points
    up to 11 fps shooting and ıso 51200
    weather-sealed magnesium alloy body
  • boyut olarak sony alpha a5100 boyutlarında bir makine beklerken sony alpha a6000 boyutlarında olunca küçük bir hayal kırıklığı yaşadım.

özellikleri fena değil. bence bir önceki seriye göre en büyük avantajı harici mikrofon girişi var ancak kulaklık girişi yok. ben de bunu anlamıyorum arkadaş, madem harici mikrofon girişi koyuyorsun yanına kulaklık girişini koymak çok mu zor? neyse hiç yoktan iyidir.
  • biraz yüksekten fiyatlandırılmış, a6000'den geçmeye değmez ama alınırken video ihtiyacına göre öne çıkıyor, yani video üzerine gidilecekse tercih edilir. vizör olarak da gelişme olduğunu tahmin ediyorum çözünürlük ve boyut arttırılmış. ayrıca a6000 ile aynı sensörü kullanmakta, sanırım işlemcisinde modifikasyonlar yapılarak iso performansı yükseltilmiş.
  • a6000 e göre
    120 fps video kaydı ki slowmotion desteği var 5x yavaşlatıp video kaydedebiliyor
    arttırılmış vizör çözünürlüğü
    425 autofocus noktası
    geliştirilmiş bionz x işlemci gibi farkları vardır.
    ülkemizde sadece body olarak ta satışa sunulacaktır.
  • cennete düşen ilk rolling shutter damlası
  • sony aynasızlarda sazı eline aldı, resitale devam ediyor. sony a6300 ise tabiri caizse olgunluk dönemi eserlerinden olmuş.

sony a6300 incelemesi
  • millet canon mu yoksa nikon mu daha iyi diye tartışırken sony çıkarıp masaya vurmuştur. a6300'den daha iyi fiyat performans oranına sahip başka bir şeyin olabileceğini sanmıyorum.

dikkat ettiyseniz fotoğraf makinesi özelinde almadım fiyat performans oranını. 10 kuruşluk çikletten bile daha iyi f/p oranı var hayvanatın.

hadi slow motionu koydun. slog-3 de tamam. 4k niye koyuyosun çılgın seni. ayrıca 425 af noktası ney lan.

şapşikler ya.
  • tam bir f/p canavarı.

sony aynasız makineler ile piyasayı sallamaya devam ediyor. alpha a7s2 - r2 gibi amiral gemilerini bir köşeye koyarak konuşursak kesinlikle her eve lazımdır.

af değerleri cross filan derken obaaaa nereye geldik derdirtiyor. sen deklanşöre basıyorsun o araya saniye filan koymadan çekiyor. (bkz: yok artik) hatta bu özelliği aynalı makineleri çöpe atın dedirtiyor.

tabi kötü özelliklerinden de bahsedebiliriz. (bu kadar övgünün yanında solda sıfır) half frame olması, pil durumunun kötü olması, her ne kadar diğer marka lensleri kullanabiliyor olsa da tam performans alınamıyor olması.

şukuyu haketti.
  • yerine 6500 geldi, çok kısa sürede güncelleme alarak 6300 kullanıcılarını üzmüştür.
  • bu sene bir a6300 aldim, dah aonceden canon 5d mark2 kullaniyordum, full frame olmadigini dusunmezsek her acidan 5d yi eziyor, tabiki 5d mark2 baya eskidi, mark3 den de ayni sekilde her acidan daha iyi oldugunu dusunuyorum, fiyat, isik performansi auto focus, agirlik ve buyukluk cozunurluk etc... crop frame olusu ve lenslerin pahali olmasi belki dezavantajlari ama lens converter alip elinizdeki lensleri de kullanabilirisniz, dikkat edeceginiz nokta kaliteli lens converterlardan secmeniz.