şükela:  tümü | bugün
  • sony alpha a6300'ün yerine gelmesi beklenen aynasız gövde. 2017 ilk çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor.

** http://www.sony.co.uk/…16-09-m01-m03b0-tout01-m03b0
  • 5 yönlü titreşim engelleme ve dokunmatik netleme özelliği eklenmiş olan a6300.
  • sony artık kamera dünyasının jamaika'sı oldu. en hızlı kameraları kafasına estiği anda piyasaya sürüyor.

genel özellikleri kabaca şöyle;
    - 24.2 mp exmor cmos sensör
    - 425 af noktası
    - 4k video çekimi
    - hızlı & hibrid otomatik netleme
    - 5 axis görüntü stabilizasyon sistemi
    - 11 fps sürekli çekim
    - xga oled vizör
    - dokunmatik ekran
    - 5x slow motion & 60x quick motion
    - s-gamut & s-log çekim

sony a6500 incelemesini şurada yaptık.
  • söylenilene göre dünyanın en hızlı netleme yapan makinesi ünvanını sony alpha a6000'den alacak olan sony'nin yeni ürünü.
  • sony a6300 ile kıyasladık.

benzer özellikleri:
    - 24.2 mp exmor cmos aps-c sensör,
    - 425 af noktası,
    - hybrid autofocus sistemi,
    - 4k video kaydı,
    - 120fps slow motion çekim özelliği,
    - saniyede 11 kare ve 8 kare çekim,
    - canlı izleme modu
  • bana göre en büyük yeniliği dokunmatik ekranı olan fotoğraf makinesi.

panasonic kullandığım için ekrana dokunarak fotoğraf çekme olayına alışmıştım ve sony'de bu özelliğin sunulmaması küfür gibi bir şeydi. sonunda bu özelliği koymayı akıl etmişler.
  • sadece dokunmatik ekran ve sensör sabitleyici yüzünden, sony alpha a6300 modeline göre 2000 tl fazla para vermeye değer mi karar veremediğim sony modeli.

edit: kullanan suser arkadaşlarımız yeşillendirirse çok sevinirim.
  • sony a6500 inceleme ve özelliklerinin detaylı bir şekilde ele alındığı inceleme videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

dslr'dan aynasıza geçmeyi düşünüp de tereddüt edenlerin tereddütlerini bertaraf eden dünyanın en hızlı netleyen fotoğraf makinesi.
  • tam a6300 almaya karar verdiğim sıralarda açıklanan sony'nin yeni amiral gemisi. a7s2 ve a6300'ü profesyonel çekimlerde bolca kullanma şansım oldu. 5 yönlü sensör sabitleme, dokunmatik netleme gibi iyileştirmelerin yanı sıra a6500'ün en önemli yeniliği makinenin kolay kolay ısınma sorunu yaşamıyor oluşu. ayrıca 4k çekimlerde rolling shutter açısından da iyileştirmeler mevcut. bugün bir tanesine sahip oldum sonunda ve verdiğim parayı sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum. fakat video değil de fotoğraf üzerine çalışanlar için a6300 fiyat performans aralığında daha mantıklı duruyor gibi. bilgi almak isteyen yazarlar yeşillendirebilir.