şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sony'nin 2017 sonlarına doğru duyuracağı söylenen tam kare 24mp aynasız fotoğraf makinesi.
  çıkış tarihi ve özellikleri kesin olmamakla beraber;
  24mp fotoğraf,
  4k video,
  dokunmatik ekran,
  sony alpha a9'da bulunan joystick ve a9'da bulunan netleme sistemine yakın bir netleme sistemini barındıracağı söylenen makine.
 • sony tarafından bugün(12.09.2017) duyurulması beklenen aynasız ff gövde.

  https://www.sony.co.uk/…eable-lens-cameras/ilce-7m3
 • hakkında türkçe bir öninceleme isterseniz:
  https://youtu.be/6d2vnppmdve

  yurtdışından ingiliççe incelemeler.

  https://youtu.be/8p5irosyuna

  düşük ışık performansı için

  https://youtu.be/anu6yragvjk
 • bu cihazı beğenmemek için baya gıcık olmak lazım ancak negatif bir özellik olarak, çok fazla cropping yapanlar ya da 40*50cm' den daha büyük boyutta çıktı almak isteyenler için 24mp sensör çözünürlüğünün epey sınırlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. bunun dışında pek bir kusuru yoktur. canon ve nikon oturup biraz düşünmeye başlasalar iyi olacak gibi görünüyor.

  a7r iii raflara henüz gelmişken, a 7 iii' ün bu kadar çabuk çıkmasını ve bu kadar eksiksiz bir cihaz olmasını kimse beklemiyordu bu fiyat aralığında. sensör ve af konusunda gerçekten çok iyi bir cihaz çıktı ortaya.

  öte yandan unutmamak lazım ki elinde zaten iyi bir full frame makinası olanlar; gerçekten ihtiyaçları yoksa yeni bir makine yerine daha iyi lenslere paralarını yatırırlarsa her zaman daha doğru bir adım atmış olurlar. küçük aksesuarlar da aynı şekilde, ufak ufak ama biraraya geldikçe büyük faydalar sağlayabiliyorlar. *

  şahsen; çoğu yönden beğenmeme rağmen a7miii trenine atlamayacağım ve son iki yılda çıkan daha yeni modellere olan bir sürü küçük dezavantajına rağmen, beni halen muazzam tatmin etmeyi başaran sony alfa 7r makinem ile; minimum bir sene daha devam edeceğim. son beş yıldır kullandığım bütün makineler ''benden'' daha iyiydi çünkü. bu işten para kazanıyor olsaydım farklı düşünebilirdim belki, o ayrı konu.

  özetle a7 iii, kendi fiyat bandında gerçekten çok iyi bir cihaz olmasına rağmen; elinde halihazırda iyi bir ff makinası olanlara vereceği katkı yine de çok büyük sayılmaz. fakat ilk defa full-frame alacaklar için, bütçelerine uyuyorsa doğru adres.
 • büyük bir terslik olmazsa a7 gövdemin yerini alacak makina olacak.

  a7 hala güzel fotoğraf makinası ancak hareketli cisimlerde biraz odak sorunu var. ufak da olsa a7iii de her alanda gelişme sağlamış sony.
 • yurtdışında 2000 $ olan (gün itibariyle 8000 tl) cihaz türkiye de bugün 11000 tl ile piyasaya çıkmıştır. nisan ortası teslimat imiş...

  çok fena kararsız bırakmış makinedir.

  edit: fiyat araştırması yaptığım makine. alınacak artık.

  edit 2: alındı. yalnız fiyat araştırın ve pazarlık yapın derim... bu sektörde ilk defa alışveriş yaptım ve pazarlık kesinlikle çalışıyormuş...
 • muhtemelen önümüzdeki bir kaç yılın en çok satılan video/fotoğraf makinesi olacaktır.