şükela:  tümü | bugün
 • sony alpha a7snin yerini alacak aynasız full frame.
  fotoğraf için iso50-409600, film için iso100-409600 aralığında zorlamak mümkün.

  http://www.sony.net/…en-us/products/nf9b/index.html
  https://www.youtube.com/watch?v=cvlbhmbrmw4

  (bkz: sony alpha nex)
 • sony'nin yeni video canavarı. internal 4k çekim özelliğine sahip (30fps). 1080p'de ise 120 fps slow motion yapabilecek. iso başaramını söylemeye gerek yok heralde 102400 iso'da bana mısın demiyor alet. a7r2'de bulunan 5 noktadan sabitleyici de kullanılmış. 3bin dolar cıvarında çıkacagı söyleniyor. para biriktirmek lazım lan.

  http://nofilmschool.com/…s-internal-4k-1080p-120fps
 • sony yine yapmış yapacağını. bu gidişle cebimize giren makinelerle profesyonel videolar çekmek çocuk oyuncağı haline gelecek.
 • ıso 409600 nedir yuh ya. pılı pırtı bütün dlsr ları lensleri sattıracaklar adama.
 • amerika fiyatı 3.000 dolar olan makine.

  http://www.bhphotovideo.com/…irrorless_digital.html

  keşke alabilsek ama imkansız.
 • ekstra ekipman gerektirmeden 4k çekim ve slog-3 formatları ile yenilik sunan makine. diğer özellikleri gördüğüm kadarı ile a7s ile aynı.

  lakin bu internal 4k video çekim olayı ciddi bir gelişme. hem kullanım kolaylığı hem de maliyetleri aşağı çekmesi sebebiyle.

  aynı şekilde slog-3 formatının da renk gamut grafikleri, slog-2'e göre bariz daha geniş. yani color correction ve color grading işlemlerine daha müsait. slog-2 zaten çok iyiydi, slog-3 çıtayı baya yukarı çekmiş. 4k çözünürlükte 30p/100mbps görüntü alabiliyorsunuz. güzel olay.
 • fotografium'un elinden çıkma türkçe incelemesi malum ortamlara düşmüştür.*

  video performansı zifiri karanlıkta test edilmiş olup sonuç ise: sony hayvan gibi şeaapmış.
 • konuyla ilgili söz kris'te: https://www.youtube.com/watch?v=zph4ni4tyyq
 • muhteşem bir alet... şirkete 2 tane alındı ve son 3 gündür 2'siyle beraber yatıp kalkıyorum. dslr killer diye boşa söylemiyorlarmış gerçekten.

  yukarıda da bahsedilmiş. 4k 3840 x 2160p / 25 fps (100 mbps) zaten süper ama yeni s-log3 gerçekten çok iyi... grading için çok müsait.. ayrıca diğer bir yeniliği, 5 eksenli görüntü sabitleme özelliği. mikro motorlarla sensörün sarsıntının tersi yönüne 5 eksende hareket etmesi sağlanıyor. böylelikle hiç bir aparat kullanmadan bile mümkün olduğunca sarsıntısız görüntü elde ediliyor ve bu özellik hem fotoğraf hem videoda çok işe yarıyor. yine bir yenilik olarak 120 karede 1920×1080 görüntü alabiliyoruz. a7s'de 1280×720 idi. a7s ile aynı sensör kullanılmış yani iso olayında yine hayvani bir sonuç alabiliyoruz.

  nitekim sony yapmış, ben de yarın taksim civarı gerçek anlamlı bir teste çıkacağım.. heyecanlıyım lan..
 • ufacık tefecik içi dolu turşucuk kıvamında bir kameradır kendileri. müşterili işlere götürdüğünde burun kıvırırlar sanki "o kadar paraya bunla mı çekeceksiniz yeaa" der gibi ama bilmezler tabii dış görünüşe aldanmamak gereklidir. gene de o burun kıvırmaları olmasın diye ufacık makineyi hayan gibi rigler öyle gidersiniz ki gözleri doysun önce. sektörde de reklamdan klibe, kısa filmden tanıtım filmine kadar pek çok alanda kullanılmaya başladı. nedenlerinden biri olan iso performansı (karanlıkta çekim performansı diyelim bilmeyenler için) ise şimdiden efsane olma yolunda. merak edenler için adamın birinin alıp insan gözüyle karşılaştırdığı bir test videosu var buyrun buradan kendiniz bakın.