şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karakter sınırından dolayı başlık playstation ingiltere'ye fiyatlar ile ilgili toplu mail kampanyası olacaktı.

  konuya gelecek olursak bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde psn türkiye'de oyun fiyatları ciddi zamlar yedi ve şikayetlerimiz ps türkiye müdürü tarafından ciddiye alınmayıp bir kaç videoda dalga geçer cevaplar verildi hatta şuan ki kampanyaya karşı sansür uygulamaya çalıştılar. bunun üzerine donanımhaber'den bir arkadaşımız psn türkiyenin ana bağlı olduğu merkez olan psn ingiltereye toplu mail kampanyası başlattı.

  buradan konuya detaylı olarak bakabilirsiniz ve mail metnini görebilirsiniz. mail adresleri: cro.en@eu.sony.com jim_ryan@scee.net eric_lempel@playstation.sony.com richybee@gmail.com (ilk mesaja sansür uygulandığı için burada belirttim)

  kur bu kadar artmışken adamlar zam yapmasın mı asıl sorun ülkenin durumundan dolayı diye itiraz edecek olan arkadaşlar için biz de elbete kurun etkisini biliyoruz ama aynı sony'nin endonezya da olduğu gibi bölge kilidi getirip yerel fiyatlandırma yapmasını istiyoruz şuan endonezya psn türkiye'den daha ucuz.
 • haklı boykot. şunu da ekleyeyim buraya. #82071546
 • artan oyun fiyatlarına haklı olarak tepki gösteren ve her ülke için olmasa da bazı ülkelerin alım gücüne göre fiyatlandırma yapabilen sony'nin türkiye'ye de el atmasını isteyen bir kitlenin başlattığı kampanyadır.
 • baktık mustafa'dan tık yok iş başa düştü hareketi. twitter üzerinden de duyurulup yayılması gereken kampanya.
 • up up up, bu konu hakkında bende bugün gerekli yerlere mail attım ve bu arada belirtmek gerekirse, donanımhaber yönetici ya da moderatörleri konudan mail adreslerini kaldırmış. buraya gönderilmesi gereken örnek metni ve gönderilmesi gereken 2 mail adresini amme hizmeti olarak ekliyorum.

  örnek metin;

  --- spoiler ---

  "hello,

  as turkish playstation owners, we would like to give feedback for recently increasing game prices in playstation store turkey. due to losing the value of turkish lira (tl) against usd & eur, even basic needs has become more expensive in turkey. with the latest price update in playstation turkey, marvel’s spider-man (469 tl) & red dead redemption 2 (469 tl) and even older games (like shadow of the tomb raider is 469 tl, as well) almost corresponds 1/3 of the minimum wage (1603 tl). therefore, it has become impossible to buy a game for us. the current exchange rate fluctuations do not show a change in our purchasing power.

  ınstead of following the way you did, we think sony may apply the fixed exchange rate in the turkish market like steam. turkish playstation store prices may be decreased to a mean value which corresponds the real purchasing power of turkish people. of course, we understand sony's worries about the profit margin, but it is meaningless to sell a game to the minority at this price level. ınstead of selling the game to the minority, with revised prices, thousands of players could buy the game. ın the present, many games are cheaper on u.s playstation store than turkish store.

  to sum up, we kindly ask sony to revise the prices for turkish playstation store and apply the fixed exchange rate that will make games reachable for turkish playstation players. we think it may be obtainable by revising the prices and putting a region lock to games that sold on turkish playstation store."
  --- spoiler ---

  mail adresleri;

  jim_ryan@scee.net
  cro.en@eu.sony.com
 • her ne kadar console peasant olsanız da bir oyunsever olarak buna katılmak görevimdir. hiç bir oyun 500 tl olamaz.

  türkiye pazarı büyük. orijinal oyun konusunda da biz türk milleti olarak üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyorum.
 • playstation avrupa konu ile ilgileneceklerine dair bir cevap vermiş. lakin hiçbir ekran görüntüsü de yok cevaba dair. insanlar da komplo teorilerine başvuruyorlar işi mantıklı hale getirme adına; neden ekran görüntüsü yok - neden mailler kaldırıldı; çünkü müdahale geldi "gibi

  işin ilginç yanı bu konu playstation türkiye web sitesinden kaldırılmış . link

  geçen hafta shiftdelete'e konuk olan ps türkiye müdürü mustafa yiğit'in artan fiyatlarla ilgili yaptığı "kime göre neye göre pahalı" politikası ile ilgili olabilir de konunun silinmesi.

  video
 • gönderdiğim çift mail ile katıldığım, desteklediğim kampanyadır.

  oyunlara gelen ciddi zamlar öncesi 10 - 12 tane dijital oyun almıştım şimdinin fiyatlarına göre bayağı uygundu. şimdi store sayfasını açıp bakasım gelmiyor. istediğim oyunu alabilecek gücüm olmasına rağmen fiyatları gördükçe keyfim kaçıyor çünkü. umuyorum bir işe yarar ve kur üzerinden tekrar değerlendirilir fiyatlar.
 • desteklenmeli
 • mail atarak desteklediğim kampanyadır.