• sony'nin orta-üst gam televizyonu. ben alırken daha gelişmiş özellikleri olan xe9305 ile arasında 3k try gibi fark vardı ve xe9305 yandan led aydınlatmalı panele sahipken, bu arkadan aydınlatmalı led panele sahipti. bir kaç review sitesi de arkadan aydınlatmanın avantaj olduğunu yazmıştı. xe9005'i satın almadan önce izleme fırsatım olmadı ancak, xe9305'i izlemiştim ve kontrast ve renk reprodüksiyonuna hayran kalmıştım, arkadan aydınlatmalı xe9005'in de benzer performans göstereceğine kanaat getirdim.

yanılmışım, renk reprodüksiyonuna diyecek yok da kontrastta xe9305'i bırak, bunu alınca yazlığa götürdüğüm yandan led aydınlatmalı 2012 model samsung ue-55es8000'in yanına bile yaklaşamıyor. şöyle özetliyeyim. hani netflik uygulamasını açıyorsunuz ya, siyah fonun ortasında netflix yazısı bir süre duruyor. hah, işte netflix yazısının etrafı yarıçapı 25 cm olarak köşelere doğru degrade olarak aydınlanıyor. orda anlıyorsun kontrastın sikkoluğunu. gerçi, kontrast diyorum da hdr icad oldu mertlik bozuldu.

hdr başarımı çok iyi, netflix ve amazon prime videodaki hdr içerikleri başarılı bir şekilde izleyebiliyorum. 4k içeriklerin keskinliği muhteşem. daha düşük çözünürlükteki içeriğin upscalingi başarılı. android işletim sistemi içeriyor olması zaten en büyük tercih nedeni. evet, uydu yayını izlerken kanal geçişleri yavaş, ama android tvlerin genel sorunu bu. buna ek olarak google asistan ve sesli arama harika. hoparlör performansı sony'den beklenen şekilde üst düzey. alınır, bütçeniz el verecekse xe9305 alın. eyyorlmamam bu kadar.

edit: trt 4k 2160p dolby 2.1 yayın https://i.hizliresim.com/jq7v49.jpg

edit: yandaki kanepeden* uzanarak izleyince oluşan kontrast sorunu, tam karşıdan izleyince yaşanmıyor.
  • yaklasik 2-3 hafta once sahip oldugum tv. bu tvnin bi alti xe8505 serisi. aralarindaki fark ilk olarak 1000 hz ve 800 hz olmasi. xe9005 serisi direct led xe8505 olan da edge led. kontrast 5x daha iyidir xe9005 te. o yuzden 9005 almak daha mantikli. renkler cok canli hareketli sahneler efsane!

bu arada tvye ekstradan bi 4k receiver alip kullanmak lazim. nextin 4k uydu alicilari var veya baska markalara bakabilirsiniz. bu iki cihazin birlesimiyle karsiniza muazzam goruntu cikiyor. 2017 nin en iyi tvlerinden birisiymis bu arada xe9005

kendi medya oynaticisinda buyuk boyutlu filmleri(+30 gb) izleyenler arada takildigini soylemis, ben hic denemedim kodiyi yukledim ve 40 gblik filmide gram takilmadi. sizde kodiden izleyin, donmadan, takilmadan.. alana hayirli olsun cok guzel cihaz

ps4 umle efsane ikili oldular, ps4 4k olmamasina ragmen goruntu sahane. sony kalitedir, samsungda bu kadar dogal renkler yok. o yuzden sony en iyisidir
hesabın var mı? giriş yap