şükela:  tümü | bugün
  • bir süredir kullandığım, fiyat/performans bakımından oldukça iyi seviyede olan bir kulak içi kulaklık. kutusu üzerinde yazan "extra bass" ibaresinin boş yere yazılmadığını iliklerinize kadar hissetiriyor. 12mm sürücüleri ve bass duck odacığı sayesinde derin/uzun/sert bassları en yüksek ses seviyelerinde dahi hiç bozulmadan verebiliyor. mid ve tizler de gayet net ve dengeli. ses yalıtımı oldukça iyi ve aynı şekilde dışarıya da ses vermiyor. bu iyi yalıtım yüzünden sokakta yürürken biraz dikkatli olmakta fayda var. mikrofon kalitesi ve konumu gayet iyi. üzerindeki tuş android ile de uyumlu ve örneğin benim kullandığım jetaudio uygulamasında butona tek tıkla play/pause, çift tıkla sonraki ve 3 tıkla önceki parça geçişleri kolaylıkla yapılabiliyor. 4 farklı boyda silikon başlığı verilmiş ve siz çekiştirmediğiniz sürece kulaktan kolay kolay çıkmıyor. flat tasarımlı silikon kablosu sayesinde arap saçına dönmüyor. kısaca; ucuzundan pahalısına pek çok kulaklık kullanmış biri olarak, şimdiye kadar edindiğim en iyi kulak içi kulaklık diyebilirim. siyah, beyaz, kırmızı ve mavi renkleri var. ben siyahını alacktım ama kalmadığı için beyazını aldım.
  • kulakta yaraya sebebiyet verdiğini söyleyen yazarların yaşadığı deneyime anlam veremediğim, rahat kulaklık.

ben bu kulaklıkla dün gece yan yatar vaziyette uyuyakaldım. 3 aydır kulağımda kendisiyle uyuyorum. birazdan yine öyle yapacağım.

ses kalitesine gelecek olursak, bundan önce sennheiser cx300-ii precision kullandım. ikinci söylediğim bu kulaklıktan 60 türk lirası daha pahalı, ama ben tamamen aynı sesi aldım. baslar çok güçlü ve çok güzel. bu iki kulaklıkla şarkıda daha önce hiç duymadığınız sesler duyabilirsiniz . fakat özellikle ses yoğunluğunun çok fazla olduğu türlerde -mesela oldukça büyük ve tamamen doğru da olmayan bir genellemeyle metal, ya da house müzik- sesler birbirine karışabiliyor. vokaller basın altında yitip gidiyor. bu sorunu düzeltmek ya da yumuşatmak için cihazınızın eşitleyicisini kurcalamanız gerek.

ben kullanmaktan memnunum, fakat türkiye'den alacaksanız fiyatına değmez. dürüst olmak gerekirse türkiye'den alacağınız hiçbir kulaklık parasına değmez.
  • fiyat/performans konusunda kullanıcıyı fazlasıyla memnun eden in-ear tipi kulaklık.

bu kulaklıktan önce alelade bir kulaklık kullanıyordum. sony'nin 30 tl'lik bir kulaklığıydı. kulaklığı kaybetmemle birlikte yeni kulaklık aramaya başladım ve bu kulaklık dikkatimi çekti. fiyatı türkiye şartlarına göre evet çok yüksek. fakat şu ana kadar 50 tl'nin üstünde para verdiğim kulaklık bir tane oldu ve onu da 2 sene kullandım. dolayısıyla bu kulaklığa para verirken rahatsızlık duymadım. bence f/p olarak çok iyi bir kulaklık,hakkını veriyor.

iki aylık deneyimlerime göre birkaç şey ekleyeyim:
    -daha önce hiç duymadığınız sesleri duyabiliyorsunuz. otuz liralık kulaklıkla duyamadığım sesleri duyabildim. enstrümanlardan gelen sesler doğal.
    -kulaklığın kablosu çok iyi. sağlamlık hissi veriyor. fakat sürücünün dış yüzeyi kolaylıkla çizilebiliyor.
    -kulaklığın sahip olduğu teknik özellikler dolayısıyla yüksek sesle uzun kullanımda baş ağrısı söz konusu oluyor. yarım saate yakın en son seviyede dinlediğimde ses seviyesini hemen düşürmek zorunda kalıyorum.
  • 2 gün önce sahip olduğum kulaklıktır kendisi, ancak pek memnun kaldığımı söyleyemem, nedeni ise tizlerin kulağımı tırmalaması

baslarda sıkıntı yok olması gerektiği gibi ama tizler uğultulu ve kulak tırmalayıcı geliyor nedense bana, önceki kulaklığım apple earpods ile kıyaslayınca earpods'un fersah fersah gerisinde kaldığını söyleyebilirim.

bunun sebebi ne olabilir anlayamadım, gittim mediamarkt'e durumu izah ettim ancak onlar da sorunu farkettiği halde pek bir yardımda bulunamadılar, bende yapacak birşey olmadığından birkaç güne yeni bir earpods almayı düşünmeye başladım.

not: bu arada kullandığım cihazlar, xperia z2, iphone 4, lenovo z500, macbook air early 2014, vs.. hepsinde de aynı sıkıntı var, tüm eq ayarlarını test ettim mid ve high range freq'ları düşürmeyi denedim, tüm kombinasyonları denedim olmuyor olmuyor.
  • dün aldım bunun kırmızısından, iş yerinde kulak üstü kullanamadığımdan idareten bir kulakiçi kulaklık almam gerekiyordu. çok da araştırmadım, ortalama fiyat aralığında bir şey olsun dedim. sennheiser cx 300'le üç aşağı beş yukarı aynı fiyattı. daha önce sennheiser kulladığım için - ki baya sevmiştim aslında kendisini sonra ne olduysa cortladı sebepsiz yere- farklı olsun dedim bu sefer.
    neyse efenim, aldım açtım bi heyecanla telefona taktım, son ses dinliyorum ama daha da ses açma isteği uyandı ilk etapta bende. biraz kısık geldi ve fakat 15-20 dk bu şekilde vocal trance dinledikten sonra gerek yokmuş daha da açmaya, onu anladım. çıkardığımda resmen kulaklarım ağrıyordu sesten.
    yukarda da bahsedilmiş zaten bu fiyat aralığına alabileceğiniz güzel bir kulaklık, basları tatmin edici. tizleri öeh işte biraz fazla cırlıyor gibi.
    cırlatmayanı için ise:
    bowers & wilkins c5
    aha bu

ee ne kadar ekmek o kadar kofte o_o
  • fiyatına göre iyi performans gösteriyor. bass'lar tatmin edici düzeyde. yalıtımı güzel. tizlerde patlama sorunu var maalesef. benim için çok sorun değil çünkü yüksek şiddetlerde patlama yapıyor. iphone için konuşursak son sesin 3-4 tık altında tizlerdeki patlama bitiyor. benim için yeterince yüksek bir düzey zaten.
  • pioneer se cl721 h'den iyi olup olmadığını merak ettiğim kulaklık.
  • daha dün bu kulaklık hediye olarak geldi. zaten istiyodum o ayrı, cx 300 vardı ve de cx 310 bunları kullanıyodum uzun süredir ama cortladılar. cortlayan kısım jak girişi ve kabloların birleştiği kısım asıl sorun jak girişi kötü tasarlanmış çok net.

gel gelelim ses kalitesi ve verdiği hisse arkadaşım cx 300 neymiş ya diyosun xb 50 yi kullandıktan sonra ve bugün bir cx 300 siparişi vericem o da net.

xb 50 : ses seviyesi düşük , kırmızı olanını aldırdım(hediye) gri kırmızı imiş siyah kırmızı değil!!! tasarım fena değil ama dana gibi bişey kablosu güzel bi kere karışmıyo yani karışıyo da daha rahat açılıyo diyelim. büyük umutlarla aldım(aldırdım) ama cıks no olmadı gene bir sony hayal kırıklığı

cx 300: wuhuu izolasyon süper, ses kalitesi beni tatmin ediyo fiyat performans,ortam sesi çok almıyosun. kulaklık küçük estetik.kablo fena dolanıyo ve açılmıyo. jak girişi hassas gerçi 3 senede çok sık kullanımda cortladı gene de iyi. ama sennheiser iyi kulaklık yapıyor.

şuan xb 50 ile klasik müzik diniliyim dedim olmuyo sanki ya da ben hiç sevemedim bu kulaklığı kulaklarımı tırmalıyo.

sennheiser > sony (kulaklık olarak)

cx 300 alın rahat edin arkadaşlar kesinlikle.

edit: bir müddet 15 gün kadar kullandım...

-valla başta biraz fena geçirmişim kulaklığa tamam cx 300 bir tık daha iyi ama bu da hiç fena değil.

-he şunu yapmanız gerek: kulaklığın yanında gelen silikonlar kötü bence benim pert cx 300 e takılı olanı taktım ciddi fark etti.

-biraz kaba bir kulaklık ama sağlam orası kesin bakalım kaç sene dayanacak.

-kulaklık driver ları açıldıktan sonra ses kalitesi değişiyor ve mikrofonu olması bence gayet güzel bir artı.

-edit şimdilik biter...
  • aldığı kulaklıkların hattı hesabı olmayan birisi olarak ince eleyip sık dokuma sonrası, hediye olarak "bu güzel seçim" diye düşündüğüm kulaklık markası. sanki pioneerlardaki (qkz serisi) acaip bass odası buna da eklenmiş gibi ama o kadar devasa bir kulaklık olmaması ve fiyat performans ürünü olması açısından çok daha tercih edilebilir geldi.