şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insan süsü verilmiş elektronik ses kayitlarinin çalıştığı müşteri hizmetleridir.

  sony ürününüz ile ilgili probleminizi sürekli olarak "üstlerine ileten" veya "bu konu ile ilgili size geri dönüş yapan" bu yetkililerin aslinda sosyolajik bir deneyin parcasi belçika ajanları olmalari imkani mevcuttur.

  yani günler sorunlu ürünümle ilgili şikayetimi sessiz sedasiz dinleyip sonra bana o yuvarlak ve amacsiz (sorununuzu inceleyecegiz, size geri dönecegiz, üstlerimize iletecegiz vs.) cümleleri kuran insanlarin beni delirtmekten başka ne amaci olabilir ki!!!
 • psp nin kullandığı hafıza kartı modelinden bir haber müşteri hizmetleridir. ayrıca memory stick pro duo nun boyutundan, mevcut kapasitelerinden de haberleri yoktur.ne sorayım ki bunlara sony kaç harften oluşup,içinde kaç sesli harf vardır mı?
 • sorununuza cözüm bulamamalarina ragmen sizi üstlerine baglayamayacaklarini tekrar edip duran müşteri hizmetleridir.
 • walkman'im ile ilgili bir fabrikasyon hatası nedeniyle yardım istediğim ve ilk seferimde iyi bir elemana denk geldiğim için sorunumu çözen müşteri hizmetleridir. garanti süresinin dolması sebebiyle çakallık peşinde koşan teknik servisin benden ücret talep etmesi üzerine aramıştım. beni daha sonra arayacağını söylediğinde pek inandırıcı gelmemişti. bu nedenle farklı elemanlarla tekrar tekrar görüştüğümde hepsi bahaneler uydurarak beni savuşturmaya çalıştı. ancak 2 gün sonra dönüş yapan bu iyi eleman* sorunumu çözmüş bir şekilde beni aradı. ne diyim teşekkürler*.
 • hep kötü şeyleri ve tecrübeleri kolay ve hızlı paylaşan bir toplum olarak iyi şeylerin de aynı ölçüde paylaşılması taraftarı olarak hep bu konuda yazarım. bunlardan bir tanesi de sony müşteri hizmetleri. daha önce vaio ve fotoğraf makinası için de aramışlığım ve ortalama bir memnun kalmışlığım olan servis hizmeti.
  geçen pazar günü sony müşteri hizmetlerini bir kez daha aradım ki pazar günü tatil günü demek. neyse yaklaşık 35 sn. sonra telefon açıldı. hanım kızımıza dedim ki;
  -müzik sistemim var, tv var ama kullanma kılavuzu ingilizce yollanmış, türkçesi yok.
  -hmm normalde olması lazım yoksa da biz yollayalım, dedi.
  -tamam, dedim (şaşırdım algılayamadım).
  dün elime ulaştı türkçe kılavuz . 3 günde ki bu hız, müşteri hizmetleri yaklaşım falan. beni afallatacak kadar memnun etti. hala hizmet veren kurumlar var demek ki.
 • çok iyi çağrı merkezi elemanlarına sahipler; biraz fazla samimi olabiliyorlar ama en bu kapı-duvar şeklinde hissetmemenizi sağlıyor.

  ve lakin kapı-duvar üst kademelerde gerçekleşiyor. biliyorsunuz bu bir standart:

  "bizim elimizden bir şey gelmiyor, üst birimlerde yanıt beklemek durumundayız, onların onayı olmadan bir şey yapamayız,
  onlara sadece email gönderebiliyoruz,
  hayır onlara siz email gönderemiyorsunuz,
  hayır onların bir telefon numarası yok, bizde de yok...." vb saçmalıkları mevcut.

  bir telefonu 2. defa kronik ve doğuştan gelen arızaları yüzünden servise gönderiyorsunuz. ilkinde 15 günde geliyor ve ikinci defa gittiğinde 1 ay'dan fazla serviste tutuyorlar. akabinde güç bela bir yerlere ulaşıp "tüketici hakem heyeti" konulu bir eposta ile başvurduğunuzda da...

  değişim talebinizi hiiiç bir taraflarına takmadan
  ne yazdığınızı hiiiiç okumadan
  süzme bir pişkinlikle

  "yaptık telefonunuzu, gidin alın"

  diyebiliyorlar.

  sony alacaksanız pasaporta falan işlettirin, daha ucuza alın, bozulursa tamirciye verirsiniz üste kalan parayla. en azından hesap sorabileceğiniz biri olur. kafka romanlarındaki bürokratik zavallıklıklarda yaşananlar gibi tırmalamalara gerek kalmaz.

  hatta sony almayın, gidin general mobile gm5 alın. 1000 liraya süper donanımlı aleti süper aksesuarlarla 2 yıl en güncel android sürüm garantisi ile veriyorlar ve çöpe atıp yenisini alsan daha az zarar edersin.
 • psn ile ilgili olarak 25/11/2017 tarihinde oluşturduğum şikayet kaydına ilişkin olarak hala çözüm üretmeyen ancak birkaç gün daha bekleyin, çözülür deme terbiyesizliğini gösteren kurum.

  basit bir soruna 6 ay boyunca menfi/müspet bir çözüm getirmemekle rekor kırmayı hedefliyor olmalılar.