şükela:  tümü | bugün
 • columbia pictures'in yeni adi. sony 2004 sonunda columbia tristar entertainment'i alip adini degistirmis bole yapmistir. ayrica sony metro goldwyn-mayer'i de kapsayarak eglence isinde microsoft'a ve diger buyuk rakiplerine nasi taktigini kanitlamistir. ama iyi midir bilinmez. turkiye'de cok buyuk pazar paylari var yani. dvd, vcd, elektronik, oyun konsolu, oyunlar falan. korkmali azdan azdan.
 • her yerde, her şeyde telif hakkı olduğunu iddia edip kel alaka videoları bile engelleyen kurum veya kuruluş.
 • haklarını elinde tuttuğu spider-man serisini yıllardır boka çevirdiği yetmezmiş gibi, sinister-six, venom spin-off ları derken, iliğine kadar sömürmeye azimli olduğunu da göstermiş. yok devenin nalı
 • guardians of peace adlı örgütün düzenlediği saldırıda dört yeni filmin orijinal dvd kopyalarının yanı sıra 11000 gb verinin çalınmış. bu işin arkasında kuzey kore olabilirmiş. sen kim jong-un ile kafa bulursan, o da bunu yapar tabi.

  http://aljazeera.com.tr/…risinda-kuzey-kore-suphesi
 • yayınladığı blu-ray ve dvd'lerin kopyalanması halinde, sony cihazlarda ses sorunu nedeniyle izlenenememesine uyuz olduğum şirket...

  15 dk . içinde ses kesiliyor, ucuza aldım sandığın blu-ray elinde patlıyor..vs vs.
 • gop tüm sony pictures çalışanlarına bir mail göndermiş:

  ı am the head of gop who made you worry.

  removing sony pictures on earth is a very tiny work for our group which is a worldwide organization. and what we have done so far is only a small part of our further plan. ıt’s your false if you think this crisis will be over after some time. all hope will leave you and sony pictures will collapse. this situation is only due to sony pictures. sony pictures is responsible for whatever the result is. sony pictures clings to what is good to nobody from the beginning. ıt’s silly to expect in sony pictures to take off us. sony pictures makes only useless efforts. one beside you can be our member.

  many things beyond imagination will happen at many places of the world. our agents find themselves act in necessary places. please sign your name to object the false of the company at the email address below if you don’t want to suffer damage. ıf you don’t, not only you but your family will be in danger.

  nobody can prevent us, but the only way is to follow our demand. ıf you want to prevent us, make your company behave wisely.
 • yakın zamanda uğradığı ve kendisini ciddi zarara uğratan siber saldırının arkasında kuzey kore olduğunu düşünüyormuş.

  http://siberbulten.com/…i-olagan-suheli-kuzey-kore/
 • yedikleri hackin büyüklüğü gün geçtikçe ortaya çıkmaktadır. üst düzey yöneticilerin maaşları, sony'nin bütün sistemlerine ait server, kullanıcı, private vs. şifreler, pazarlama stratejileri, brad pitt'in numarası* gibi bir çok belge yayınladı şimdiye kadar hackerlar. 2015'te çıkması planlanan filmler şimdiden malum ortamlarda yerini aldı. sony fake seedlerle torrentleri kullanılamaz hale getirmeye çalışıyormuş.

  en önemlisi ise bu saldırının kuzey kore kaynaklı olduğu ve the interview filminin yayınlanmaması için yapıldığı söylentisidir. hackerlar şimdiye kadar olanların uzun süreli bir planın ilk kısımları olduğu söyleyip devamının geleceğini belirtiyorlar.

  hack saldırısın kronolojik sıralaması

  çekirdeğimi aldım haberleri beklemeye devam ediyorum.
 • (bkz: #60448129)