şükela:  tümü | bugün
 • sony'nin yeni hi-end dijital medya oynatıcısı. 384khz/32bit pcm kayıtları çalabiliyor. mqa formatını da destekleyen cihazın, 64 gb dahili hafızası var, microsd kart ile genişletilebiliyor. abd fiyatı $699 olarak açıklanmış.

  işletim sistemi android olmadığı için tidal, spotify gibi servisleri destekleyecek mi bilemiyorum. ancak desteklemeyecekse, bu devirde flac indirmekle mi uğraşacağız?

  edit: hakkaten wifi yokmuş ya la. götüne sokarsın sony.
 • sony hi-res işinde aslında hep iyiydi ancak diğer üreticilerin gerisinde kaldı pazarlama konusunda. sony'nin her alanda ürünü olması bunun bir nedeni bence...

  nw-zx300 hakkında çok fazla bir bilgim yok ancak öncülleri gibi bunun da bir arzu objesi olabileceğine inanıyorum.

  ancak yine de böyle bir alet alırken şunu göz önünde bulundurmalısınız. bu ayrı bir çalıcı aslında, telefonunuza bağlayabileceğiniz oppo ha-2se gibi harici bir dac/amp değil (gerçi sitede usb aracılığı ile bilgisayara bağlanabildiği ve harici bir dac olarak da çalışabildiği yazıyor.). bu aletten müzik dinlemek için bu aletin içine şarkı atmalısınız; spotify ile uyumlu olacağını zannetmiyorum. zaten sadece blutooth ve nfc bağlantısı var, wi-fi yok...

  ha telefona bağlayacaksınız zaten oppo ha-2se mesela daha iyi bir çözüm olabilir (gerçi telefonun bir şekilde hi-fi çalabileceğini çözdüğünüzü varsayıyorum.) zira onun fiyatı 299 dolar.

  yine de bir arzu objesi yaratmış sony, ama keşke bir de wi-fi olsaydı...

  tabi daha detaylı ve kesin bilgileri testleri gördükten sonra söyleyebileceğiz.
 • sony zx300 sony'nin klasik işletim sistemine sahiptir.

  dolayısıyla streaming ve tidal, spotify gibi servisleri desteklemez.

  video göstermeyecektir, internete bağlanamayacaktır, pantolon dikemeyecektir.

  daha ebatlı ve pahalı abileri 3000 tl'lik sony wm1a ve 10.000 tl'lik sony wm1z gibi sadece ama sadece yüklediğiniz müzikleri size yüksek ses kalitesinde ve geniş kulaklık uyumluluğuyla dinletecektir. (ha bir de bluetooth'la diğer cihazlara ses aktarımı + usb-dac özelliği var, yani ses kartı olarak kullanılabiliyor)

  tasarım amacı budur.

  android kullanmadığı (ve dolayısıyla spotify, tidal desteklemediği) için parçaları sadece "daha yüksek kalitede müzik üretmek" için seçilmiştir ve bu sayede, android cihazlardan daha basit tasarıma + daha uzun müzik oynatma süresine sahiptir.

  yukarıda belirttiğim streaming servislerini desteklemediği içindir ki flac gibi, dsd gibi üstün formatlarda kaliteli kayıt indirmekle uğraşan, zamanında uğraşmış veya elinde halihazırda -zaten- bir müzik koleksiyonuna sahip dinleyicilere yönelik bir walkman'dir.

  telefonların veya standart müzikçalarların doyuramayacağı, yüksek akım isteyen hoparlör ufağı olan kulaklıklara elektrik verebilmek için 2 x 200 mw gücüne sahip 4.4 mm'lik dengeli kulaklık çıkışı vardır.

  dolayısıyla mp3 gibi kayıplı ve ses kalitesini düşüren formatları dinleyen ve 50 liralık kulaklık kullananlar için değildir.

  butik bir üründür.

  sony, yüksek çözünürlüklü (hi-res) walkman konusunda işi diğer firmalara göre ağırdan alıp, 2013 gibi geç bir tarihte vasat ürünlerle vasat bir başlangıç yapsa da şu son seri walkman'leriyle geldiği nokta çok iyidir.

  hatta kullandığı s-master hx adlı teknolojinin kerameti sayesinde onkyo gibi, astell&kern gibi, fiio, hifiman, ibasso gibi sektörün önemli markalarına göre teknolojik açıdan avantajlıdır, bu satırların yazarının görüşüne göreyse bundan birkaç sene sonra bu teknolojiyi daha da geliştirerek tahminen orta-üst seviye taşınabilir müzikçalar sektörünü domine edecektir.

  selamlar & sevgiler & hayırlı bayramlar tüm musikişinaslara.

  zx300 adlı küçüğü de bir - iki aya ülke piyasasında görmeye başlarız tahminen.
 • hala sony türkiye'den haber alınamayan alet.

  ingiltere ve avrupa ülkelerinde satışa çıkalı 2 hafta oldu. amerika ve türkiye'de ise hareket yok. sony'nin ülkemize uyguladığı güzel kurla gelse de 1500'e alsak.
 • sony walkman serisinde uçuyor gerçekten. özellikle pulse width modulation denilen, dac ve amfiyi ayrı parçalar olarak kullanmaktansa tam tersine ikisini entegre eden sistemle cihazlarında müthiş bir enerji verimliliği yakalıyor. bu da rakipsiz batarya süresi sağlıyor.

  s master amfinin teknik olarak üst seviyelere çıkarılması, 4.4 balanced bağlantı ve native dsd ile yakınılan problemleri de çözdüler.

  a15, a35, zx100, zx1, zx2, wm1a ve wm1z'yi uzun süreler dinledim. elektriksel tasarımı ne kadar geliştirdiklerini bizzat duymuş biri olarak sony'yi kendi geliştirdiği teknolojiden şaşmayıp başardığı için tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum.

  yalnız bu cihazın 700 dolarlık fiyatı bana yüksek geldi. ses teknik anlamda ne seviyelerde dinleyince göreceğiz ancak en azından 550 gibi bir fiyat olmalıydı bana kalırsa, kapış kapış giderdi.
 • tanıtılmasının üzerinden 5 ay geçmesine rağmen daha türkiye'ye gelmemiş olan walkman. sony türkiye'yi kimlerin yönettiği kadar hiçbir şeyi merak etmiyorum.

  adamların genellikle ürünü türkiye'ye getirme süreleri fix 6 ay. hatta ve hatte akıllı telefonlarda bile neredeyse aynı durum yaşanıyor.