şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4.3 inç 720p ekranlı sony xperia s'in aksine, 4 inç qhd çözünürlüklü ekranı bulunan, alüminyum gövdeli sony telefonu.

  http://www.engadget.com/…ia-p-xperia-s-goes-medium/
 • sony, sony ericsson'dan kurtulduktan sonra çıkardığı telefonlardan biri, mwc 2012 sırasında tanıtıldı

  http://www.teknokampus.com/….ozellikleri-h-2227.asp
 • piyasaya çıkmış ve henüz resmi kanallarla olmasa da ülkemize gelmiş telefon. gerek boyutu gerek yekpare kasa üretimi ile olsun, senelerdir direndiğim dokunmatik akkıllı telefon piyasasına beni davet ediyor.
 • ekran boyutu 4 inç olmasına rağmen genişliği az akıllı telefon. biraz daha geniş olabilirdi okuma rahatlığı açısından. ekran kalitesi çok çok iyi. diğer tüm özellikleri yerli yerinde.
 • ay sonuna kadar vatan bilgisayarda teb bonus karta özel 1150 tl'ye satılacak telefon. tek sıkıntısı 1305 mahlık bataryası gibi görünüyor, fakat 3 haftalık kullanımdan sonra 1 günü rahat gördüğü söyleniyor.
 • htc desire hd'den sonra sahip olduğum, ve şu ana kadar beklentilerimi gayet iyi karşılayan alet,
 • yurt dışından türk lirasına karşılık 556 liraya sahip olduğum telefon. 100 lira da kayıt parası var toplam 656 olur fiyatı benim için. türkiyede sömürülüyormuşuz da haberimiz yok. büyük ihtimalle piline olumsuz yorumları yapıştıracağım. şu anda yorum yapamayacağım yeni aldığım için. 2-3 hafta sonra yorumlarımı ve görüşlerimi belirteceğim. bir önceki telefonum xperia neo v idi. ikisi arasında karşılaştırma yapacağım.
 • iki fotograf cekmek ugruna denize soktugum s3umun yerine bugun aldigim telefon. goruntusuyle beni kendine asik etti ama bakalim s3ten sonra zorlanacak miyim, zaman gosterecek.
 • duruşuyla kaliteli bir telefon görüntüsü vermektedir. kullanım açısından henüz detaylı bilgilendirme yapmak için çok erken, fakat olumlu ve olumsuz özellikleri gayet subjektif, bilimsellikten falan uzak bir biçimde aktarmaya çalışacağım. o yüzden yazacaklarımı dikkate alırsanız tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

  --- i agree ---

  - almadan önce aranızda duygusal bağ oluşmalı bu telefonla. gözünüz s3 tür, ayfondur görmemeli. aldıktan sonra da böyle olması gerekir. keşke bunu değil de samsung alsaydım diyosan bırak o anda telefonu oraya. bırak kullanma. bunları duyacağına gidip başka birisinin ikinci el telefonu olaydı keşke...

  - gözün sadece fiyat/performans görüyorsa yine alma bunu. kesinlikle piyasada çok daha iyi donanımlı telefonları bu fiyata bulabilirsin. haydi yolun açık olsun.

  - bu telefonu alıyorsan, kendisiyle fiyat farkı (+400) ve (-400) olan bütün telefonlardan daha iyi, daha sana ait olduğunu düşündüğün için almalısın. yani telefonu seninkinden 300 tl pahalı olan bir arkadaşın sana takas teklifi ile geliyorsa ona kibarca s.tir çekebilmelisin.

  -bu kadar bilimsel sebep yeter diyerek, telefonun ekranın boyutundan başlayabiliriz. 4 inçlik ekranıyla bence ideal telefon boyutundadır (özellikle çok büyük bir eliniz yoksa). bu ideal boyut elinizin büyüklüğüne göre 4,7'ye kadar çıkabilir. bunun için şu hesabı yapabilirsiniz, boyunuzu kilonuza bölün, yaşınızla çarpın, sonra boyunuza ve ardından yaşınıza bölüp kilonuzla çarpın. sonuç 1 çıkıyorsa 4 inç sizin için idealdir.*

  - markası sony, o yüzden televizyon konusundan bildiğimiz gibi ekranının iyi olduğunu çıkarabiliriz (white magic teknolojisi ve bravia engine mevcut) ki zaten öyle. sony marka fotoğraf makinelerinin kalitesinden de lensinin kaliteli olduğunu çıkarabiliriz (exmor sensör ve 8mp kamera mevcut). kaplaması zaten kaliteli. dolayısıyla ekran, kamera ve kaplama açısından kaliteli bir izlenim oluşturduğunu söyleyebiliriz. (bkz: helva yapsana)

  -işlemci hızını çift çekirdekli de olduğunu hesaba katarak 1000*2 mhz ile ortanın iyisi bir işlemciye sahip olduğu söyleyebiliriz. ram olarak da 1024 mb kullanması şimdilik oldukça yeterli gözükmekte.

  -white magic teknolojisini açacak olursak, güneş altında bile rahatlıkla görülebilen parlak bir ekran sağlayan teknolojidir. bu parlaklık testlerle de kanıtlanmış, sitesinde detayları mevcuttu. ayrıyeten dar açılardan baktığınızda dahi telefonun renkleri canlı ve görülebilir şekildedir. hd (1080p) video çekimi bulunmakta, hdmi çıkışı ile televizyona bağlanabilmekte.

  -android kullanıyor, ve android 4 güncellemesi alıyor. henüz bu konuya çok yabancıyım, ama önemli bir şey sanırım bu güncellemeler.

  -olumsuz özelliklerinden birisi olarak pil ömrünün düşük olduğunu söylüyorlar. ben henüz çok detaylı test edemedim.

  -olumsuz özelliklerinden bir tanesi de 16 gb dahili hafızası. size 11-13 gb arası bir şey kalıyor depolama alanı için. sd kart yuvası olmadığı için bu kapasitelerin üzerine çıkmanız imkansız.

  -smart tags diye bir olayı var. oldukça hoş. ayrıca (bkz: nfc)

  --- i agree ---

  özetlemek gerekirse, ucuz olmayan ama çok pahalı da olmayan, kaliteli ve sevebileceğim bir telefonum olsun, performans açısından da beni tatmin etsin diyerek aldığım şimdilik beni utandırmamış güzel üründür efendim. flört aşamasındayız ama yine de sevişiyoruz.
 • android 4.0 güncellemesinden sonra nasıl ekran görüntüsü alınacağını bulamadığım telefon
  edit : power ve vol - tuşlarına 2 sn basarak olacakmış