şükela:  tümü | bugün
  • sony'nin yeni duyurmus oldugu telefonu. 6" ekrani, 16mp on ve 23mp arka kamerasi mevcut.

detaylari sitesinde bulabilirsiniz;
    https://www.sonymobile.com/…tm_medium=social-global
  • yıl olmuş 2017, hala 2700 mah gücünde pille üretilen telefonlardan biri.
    onun ötesinde tasarımı çok şık, özellikleri de oldukça iyi gibi duruyor. tabii, önemli olan kullanımı.
  • hayvan gibi üst alt çerçeveye sahip bir başka sony telefonu.

neyse bunu şık bulanlar da varmış.
  • sony ekibinin taşak geçtiği telefon. adım gibi eminim aralarında bir tane bile sony telefon kullanan yoktur.

lan davarları 2700 mah nedir? 6 saatliğine telefon mu kullanılır amk yerinde? adil kullanım kotası mı lan bu? elalem 5000 mah telefon üretiyor, xiomi'nin 4000'den aşağı yeni telefonu yok, sabahtan öğlene kadar anca dayanan telefon mu olur?

ızdırabına kaydıklarım bir de doğa böcek fotoğrafları koyuyorlar. lan mal, dağ yolunu kaldırır mı o telefonun şarjı?

orospu çocukluğundan başka bir şey değildir. alanın aklını sikim.
  • türkiye'de satışına başlanmış olan telefon.
  • 2000 liraya kadar satış fiyatı belirlenmiş olan telefondur. eksileri oldukça çok olan bu telefona bu parayı vermek ne kadar akil kari bilmiyorum. 2017 çıkışlı bir telefon, full hd ekran kalitesi ile beraber geliyor, artik 4k çözünürlüğü görmek isterken bu seviyeler de devam eden cihazlar görmek gerçekten can sıkıcı. ppi değerleri günden güne önem arz ediyor. ekran boyutu 6 inç olarak üretilen telefonun şarj depolamasi için 2700 miliamperlik batarya takilmasi diğer can sıkıcı ayrıntıdir. bu kadar inclik bir telefona bu batarya oldumu sony? rakiplerin 4000,5000'e çıktı bile. hemde fiyat performans kategorisinde satiyorlar.

yeni üretimli 1000 lira segmentindeki akıllı telefonlarda dahi bulunan, önemi büyük olan parmak izi okuyucusu bu telefonda yok.desen girmeye mecbur bırakıyor bizi.

kamera ile alakali konuşmak gerekirse gece çekimlerini ne yazık ki beğenmediğim telefon oldu. 23 megapixellik ana kamerasinda ise optik stabilizasyon yok.

ses ile alakali konuşmak gerekirse stereo hoparlör görünümlü tasarima gidilmiş ama stereo hoparlöru yok.eline alan stereo hoparlör sanar tasarimindan.

telefonun genel tasarimindan ise memnun kalmadim oldukça kaba görüntüsü mevcut telefonlar artık incelmeye giderken sony yerinde sayıyor.

mediatek gibi işlemci kullanarak da telefonun kolay isinmasini sağlamalarına da değinmeden edemiyorum.

açıkçası sony markasına bu telefonu yakıştıramadım. argesi büyük ihtimal telefon konusunda zayıf.

telefon önerisi de birakmam gerekirse huawei p10 incelenebilir, orta seviye dersenizde p9 lite 2017 olarak önerimi sunabilirim.
  • youtube reklamı ile haberdar olduğum 1900 liralık ölü doğmuş bir sony telefonu.

6 inch ekrana 2700 mah batarya koyulmuş. sanırım mediatek işlemci, nougat işletim sistemi ve full hd ekranın düşük pil tüketimi sağlayacağına güveniyorlar. gel gör ki kazın ayağı öyle değil, şebeke sorunu yaşayan diğer modellerine katılırsa o şarj su gibi akıp gider, günde iki kez şarj etmek farz olur.

4 gb ram ve yüksek megapikselli ön ve arka kamera artıları ama bu modeli tercih etmek için yeterli sebepler değiller. xiaomi, lenovo, one plus vb. f/p markalar karşısında sony ezilmeye devam ediyor. samsung zaten en büyük rakibi.

dizüstünde? vaio serisini sonlandırdıktan sonra akıllı telefonda da xperia serisini batırıyorlar. tasarım ve dayanıklılığa abanarak pazar payını muhafaza etmeleri çok da sağlıklı değil. sony xperia, müşterisine güven vermeyen bir algıya haklı olarak sıkışmış durumda.
  • bunun bir önceki modelinde şebeke problemi vardı ve forumlarda kullanıcıları servis köşelerinde sürünüyordu. telefon durduk yere şebekeden düşüyor ve diğer telefonların çektiği yerde çekmiyordu. umarım bu modelde şebekeyi düzeltmişlerdir.

bataryayı yine önceki model gibi ufak yapmışlar. o ekran boyutuna o batarya yetmez. yoldan geçen adamada sor aynı şeyi söyler. sony bu telefonu tasarlayan mühendislerini kovsun bence.

bir diğer dikkatimi çeken şey ise telefonun ekran boyutuna rağmen ufacık kilit tuşu koymuşlar :
    https://prnt.sc/focjmv

ekranı açacağım diye telefonu yere düşüren çok olur. hadi onu geçtim bari parmak izi olsaydı.

telefon an itibariyle 1.750 lira. fakat ederi 1.300-1.400 lira. daha fazlası verilmez bu telefona.
  • 2 ay kadar önce emektar/cefakar note 2 telefonum kariyerine tuğla olarak devam etmeye karar verince 2 gün süren yoğun araştırmalar neticesinde (kardeşine sordu) aldığım ve memnun olduğum telefon. bir note 2 kullanıcısı olarak piline şüpheyle yaklaşmakla beraber beklediğimden daha verimli olduğunu söyleyebilirim. yüksek işlemci performansı isteyen oyunları oynamadığım zaman ciddi sosyal medya dikizine rağmen bir günü tamamlayan, oyun oynadığımda da hızlı şarj olması sayesinde yarım saat şarja takınca akşamı olduran telefon. kamera zaten canavar, telefon şık, fiyat nispeten uygun, ekran oranı rakipsiz ama düşürme ihtimaline karşı kılıf şart. *

iki ay kullanım sonrası edittosu: bu paraya muhteşem bir telefon. pili, kamerası, ekranı hepsi 10 numara. tek eksisi walkman'ı icat eden sony'e yakışmayan kulaklığı.
  • burada yazılan batarya yorumlarına bakmayın. oyun oynamadığınız takdirde 12-14 saat aktif kullanılabiliyor. f/p oranı tartışmasız en yüksek cihaz. ekran kalitesi, kamerası, hızı vs. bu kadar memnun kalacağımı beklemezdim açıkçası.