şükela:  tümü | bugün
  • 8k uhd teknolojisi ile gelirse şaşırmayacağım sony akıllı telefonu.

(bkz: başlık parsellemek)
  • xperia z2'nin z1'den pek farklı olmaması sebebiyle beklediğim ve almak istediğim telefon. umarım 32 gb dahili hafıza kartı snapdragon 805, 3 gb ram, adreno 420 özellikleri ile çıkar. gerisi zaten standart olacaktır.
  • bunun yerine biraz daha bekleyip z4 veya z5, bilemedin z6, en kötü z7 alınabilir.
  • merakla beklediğim telefondur kendisi. bir sony hayranı olarak bu sene değişiklik yapıp iphone 5s aldım ama çokta ısındığım söylenemez. neredeyse sorunsuz ve seni yormayan bi telefon olmasına rağmen sıkıcı bu telefon aga yani. insan telefonun içini , menüsünü , ikonlarını değiştirmek , gadgetler koymak istiyo.

bu sene bu telefona ne eklerler bilmiyorum ama benim beklentim özellikle hız , ram ve ekran çerçevesi ve teknolojisi hakkında geliştirmeler adına. ve tabi en önemlisi kasa yapısı. o şarj yerine çözüm bulmuşlar ise pek bi güzel olacak.

sony diğer android telefonlardan kim ne derse desin htc ile beraber en kaliteli telefonları üreten firmadır. ama htc nin arayüzü bok gibi olduğu için arayüzüne hayran olduğum sony serisine devam edicem gibi gözüküyor.

edit : beklediğim belli başlı bi kaç yenilik gelmemiş. hatta yenilik adınada bişey görmek mümkün değil. ulan madem kasayı inceltiyosun bari ekran çerçevesinide sıfırlasana azcık lg gibi ? herşey aynı. kağıt üzerindeki snapdragonlara hiç bakmıyorum bile. kısaca alınmaz.
  • 6 ayda bir amiral gemisi yenileyen sony'nin son cihazıdır. geçtiğimiz günlerde bi kaç fotoğraf daha sızdı. iphone 6 söylentilerine benzer şekilde z3'ün kenarları da oval. kardeşlerinin aksine.

http://www.gsmarena.com/…eaked_images-news-8914.php
    http://www.gsmarena.com/…ria_z3_leaks-news-9131.php
  • xperia z2'ten farkı, işlemcisinin 2.3 yerine 2.5 ghz olması, android 4.4.2 yerine 4.4.4 versiyonuna sahip olması, 5 gram daha hafif bir birkaç milim daha küçük olması ve micro yerine nano sim kullanması. çok büyük fark yok yani.
  • sony xperia z2 kullanıcısıyım.

bir daha da sony ürünleri almam.

elimdeki telefon burada pazara haziran ayında girdi. ben de 1 ay önce aldım. ama şimdi ne oldu? z3 oldu.

2200 lira verip aldığım cihazın değeri hızla düştü.
    o kadar para verdim ama son model cihazı sahip değilim, kendimi keriz gibi hissediyorum.
    arada özellik olarak çok fark olmasa da, satarken çok fark olacak.
    kendimi kötü hissediyorum

haziranda piyasaya giren cihazı ağustosta alıp, eylülün başında yeni model gelmesi de anca sony gibi bir firmadan beklenir.

almayın, aldırmayın.
  • gördüm arttırıyorum; müşteri sadakatini sikine bile takmayan sony'nin 1.5 yıl içerisinde üst sınıf için çıkardığı dördüncü telefondur.

z, z1, z2, z3.

2013 nisan, mayıs falandı çin'den xperia z aldım, bugün eylül 2014 olmuş adamlar dördüncü modeli sürüyorlar piyasaya. telefondaki yazılımın donanımla ne kadar uyumsuz çalıştığı konularına falan girmiyorum bile.

alacaksanız 15 gün falan daha bekleyin z4 alın bence. hem z4'üm var falan dediniz mi millet bmw'niz var sanar verdiğiniz para gerçek karşılığını bulmuş olur.
  • eskiden olsa baya bir heyecan yaratırdı ama artık 6 ayda bir amiral gemi modelleri tanıtılınca ve zamanla bu modeller klon olunca eski ilgi kalmadı bu serilere. keza samsung galaxy note ailesi de öyle. note 4 de tanıtıldı ama klasik samsung klonu o da. gene de bu modelde; z3; kullanılabilirlik baya artmış çünkü cihaz 7.3mm kalınlığa inmiş. artık sony nin yapması gereken tek geliştirme ekran çerçevesinde olmalı. hem kenarlardan hem alttan hem de üstten çerçeve inceltilmeli lg standardı yakalanmalı. belki yeri değil ama fiyat performans ve uzun yıllar lagsız kullanabilme adına şuan nexus 5 tartışmasız en iyi model bence.
  • z2 kullanıcısı olarak erken çıkması beni üzmeyen telefon. olum bırakın adamlar çıkarsın sen telefonunu almışsın kullan işte banane benimki en son olsun diye çocukça triplere ne gerek var.satmak için telefon mu alınır. mis gibi telefon z2 ben 3 yıl değiştirmeyi düşünmüyorum.
    özet
    erken çıkması, son model telefom takıntılıları üzmüştür.