şükela:  tümü | bugün
 • sony'nin compact modellerde tek rakamları tercih ettiğini bildiğim için kasım-aralık döneminde çıkmasını beklediğim telefon.
 • şu an itibarı ile ifa'da tanıtıldı. resimlerden yaptığım analize göre z5'in kalınlığı 7mm ise bu en az 12mm. ekran z3c gibi 4.6" ve hd (full hd değil). z5 premium'u 4k yapan sony, buna fhd'yi çok görmüş.
 • tek sıkıntısı 2 gb ram olan telefon. s810 ve 720p ile grafik performansı tavan yapacaktır zaten. 4.6" akıllı adam işi. 23 mp arka ve 8 mp ön kamera ise en iyilerden. daha önce de dediğim gibi 3 gb olaydı, iyiydi.
 • tek sıkıntısı sanal tuşlar olan telefon.alt bölümde eşşek gibi boş yer varken küçük ekranı sanal tuşlar ile dahada ufaltmak doğru değil. bunun dışında ram yeterli çünkü full hd ye göre yaklaşık 2. 2 kat daha az pixel render edilecek ve her çizim yine aynı oranda daha az yer kaplayacak. çoğu program ve oyun bu sebeple daha az ram e ihtiyaç duyacak. "kaç para ulen bu ram, niye 3 değil" derseniz haklısınız tabii keşke 3 gb ram ile gelseydi. bunun dışında z3c ın fiyatı düşerse bu telefonun en ciddi rakibi olacaktır.
 • ıfa 2015'te tanıtılan diğer büyük z5 kardeşler * * hemen sony türkiye'nin internet sayfasında yerlerini almışken henüz kendine abilerinin yanında yer bulamamış telefondur..

  umarım bir süre daha z3 compact satmak istedikleri için böyle bir şey yapmışlardır. bu telefonu getirmemek çok saçma olur.. benim gibi devasa telefon sevmeyenler için biçilmiş kaftan çünkü kendisi..

  ben de yazayım da eksik kalmasın: ram 3gb olaydı eyiydi.. olsun bu haliyle de kabul..

  edit: siteye eklenmiş
 • bu ne price, niye bekliyim telefonu:

  http://www.gsmarena.com/…dphone3=7535&idphone2=4577
 • eski sürümlerinden daha kalın ve ağır olması, pil ömrünün daha kısa olması tam anlamıyla saçmalık olan ürün. yanılmıyorsam piyasaya giriş fiyatı z1 compact'la aynı oldu bu arada.
 • teknosada inceleme fırsatı bulduktan sonra müthiş olduğuna kanaat getirdiğim yeni amiral gemisi telefon. fakat bugüne kadar 1000 lira üzerine çıkmamış ve hiç amiral gemi diye tabir edilen telefonlardan alıp kullanmamış olan şahsımı "acaba vereceğim paraya değer mi" düşüncelerine sokmuştur. sonuçta her telefonda mutlaka bir kronik sorun vs oluyor, bunu üst düzeyde de olsa orta segment de olsa yaşayacaksam neden 2-3 katı para veriyorum düşüncesindeyim ama doğru mu değil mi emin de olamıyorum. (ekranı barnak izimle açmak istiyorum sözlük)

  kullanıcı yorumlarını beklemek en iyisi olacak sanırım. sonra da zaten avea cihaz kampanyası yapar, yapıştırırız.