• 1 tanesini* alabilmek için yaklaşık 5 ton buğday* satmamızı gerektiren telefon.
    teknoloji böyle bir şey işte.
  • yeni çıktığı zaman 3000 tl ye almıştım. yaklaşık 3 ay kullandıktan sonra kulaklık girişi arızalandı. kvk teknik servise götürdüm tamiratı yapıldı fakat tamir edildikten sonra telefon su geçirmeme özelliğini kaybetti. tekrar teknik servise götürdüm kullanıcı hatası olduğunu söylediler. bunun üzerine sony ile görüştüm teknik servisin verdiği kararın nihai karar olduğunu bildirdiler. tüketici hakem heyetine başvurdum 1 yıllık bekleyişin ardından bilir kişi atandı ve beni haklı buldu. evraklarla beraber kvk bakırköye gittim 1 hafta içinde yatırcaklarını söylediler fakat 3 hafta oldu para yatmadı. çağlayan adliyesine gidip bir avukat buldum vekaletimi verdim haciz işlemlerini başlattık. 1 hafta içinde kvk'dan aradılar paranın geciktiği için özür dilediler parayı yatıracaklarını söylediler. ben haciz işlemlerini başlattığımı söyledim. sonunda paramı aldım, avukat masraflarını aldım ayrıca hakem heyeti bilir kişi ücretinide vermek zorunda kaldılar.
  • arkadaşlar kusura bakmayın bölüyorum ama sormaya çekindiğim bir şey var, z4 nerede acaba...
  • 2.2ghz octa-core snapdragon 810 64-bit işlemci, 3gb ram, 23 megapixel ana kamera, 8 megapixel ön kamera, 3430mah batarya ile gelmesi beklenen fazla akıllı telefon.

ayrıca iphone 6 plus 401 ppi ve şu anda bilinen en yüksek ppi değerine sahip olan telefon samsung galaxy s6 577 ppi iken, xperia z5 premium'un 806 ppi ile gelecek olması dikkate değer bir gelişme.
  • yıl olmuş 2015, aramızda hala 3 ay önce tanıtılmış telefonu piyasaya süremeyen hayvanlar var. 3 ay ya 3 ay! madem hazır değil ne diye tanıtımı yapılıyor ki?

sonra vay efendim neden insanlar kapış kapış iphone alıyorda, biz satamıyoruz. satamazsın tabi, adamların bi sistemi var. eylülde tanıttığı telefonu ekimde dünyanın her yerinde aynı anda piyasaya sürüyor. herkes de bizim gibi eşek mi parasıyla rezil olsun, bir telefonu elinde nokia 1280'le üç ay beklesin. adamlar çıktığı an basıyor parayı alıyor. senin keyfini mi bekleyecek!

olmuyor sony böyle, kendine gel. xperia'nın da sonu vaio gibi olmasın sonra!!
  • telefona bok atacaz diye 4k teknolojisine laf edenler güldürmüştür. ben kendi adıma 27" ekranda en hayvan kalite 1080p ve 1440p arasındaki farkı algılayabiliyorum. 2160p yani 4k özellikle büyük ekran televizyonlarda şov yapacaktır altyapı ve içerik oturdukça.

bu telefonun 4k olmasına gelince. öncelikle piyasadaki ilk 4k telefon dedirtiyor kendine. seni beni enterese etmeyebilir ama sonuçta pazarlamada kullanılabilecek bir detaydır. daha önce de söylenmiş virtual reality dönemi geliyor. orda da yüksek çözünürlük kıymete binecek sanırsam. pil süresine çok olumsuz bir etkisi olmazsa 4k dan zarar gelmez diye düşünüyorum.
  • tanrı xperia'dan korusun, günlük dualarımdan biridir.
  • işletim sistemi ve oyunlar fhd çözünürlükte açılıp 4k'ya upscale edilmektedir. bu sebeple performansı diğer snapdgragon 820 v2.1 çipsete sahip modellerle benzer olacaktır. ancak piksel yoğunluğu çok yüksek olduğu için görüntüdeki iyileşme son kullanıcı tarafından fark edilecek.
  • alacak insan evlatlarının müzik konusunda benim gibi takıntıları varsa uzak dursunlar dediğim telefon zira artık kronik olduğu kesinleşmiş bir kulaklık sorunu var telefonda. bir müddet kullanıldıktan sonra kulaklık temas etmemeye başlıyor.

sorun şu şekilde geçici olarak düzeltilebiliyor:

https://play.google.com/…dheadphoneroutingfix&hl=tr

bu programı indiriyoruz. program ne derece güvenilir bilemiyorum.

ardından mediaaudio seçeneğine basıyoruz. buradan wired headphones seçeneğine basıyoruz. daha sonra sound about service kısmından no-status kısmını seçiyoruz.

bunu yapınca belli belirsiz bir ses akışı oluyor ama hoparlörden ses gelmiyor. yani anlayacağınız insanı sinir ediyor. bir de o anda telefon çalarsa ahizeden konuşamıyorsunuz. telefon kesinlikle servislik ve jack girişi de sorunlu.

yine forumlarda anlatılanlara göre, servis, kulaklık problemini kullanıcı hatası olarak tanımlayıp ücret talep ediyormuş. yani sony'nin amiral gemisi telefonu kronik problemli ve sony bunu da kabul etmiyor!

ben de servise verecem ama o süre içinde kullanacak telefon da yok! neyse servise verirsem editlerim burayı ya da bluetooth kulaklık alırım napayım..

edit: telefonu, garantisi dolmadan servise verdim. herhangi bir sıkıntı çıkarmadan tamir edildi telefon. sony markasının telefonları ile ilgilenen bakırköy teknik servis ise cidden ayrı bir başlık altında incelenmeli çünkü böyle amatör çalışan başka servis görmedim. muhtemelen daha kötüleri de vardır.
  • ben de üç beş bişey yazayım hakkında dedim bugün.
    öncelikle beğenmeyen arkadaşlara kafam girsin.
    bence gayet de güzel olmuş telefon. sony nin yeni telefonunu bekliyodum ben 4 yıldır kullandığım iphone u değiştirmek için. yaz başında alacaktım da lan bi parmak izi okuyucu özelliği olan telefon gelsin az daha sabredeyim dedim. şimdi adamlar bi de 4k ekran çözünürlüğü, normalden daha büyük (ki büyük telefon normalde sevmememe rağmen bu aralar ihtiyaç haline gelmişti tableti sürekli yanımda gezdiremediğim için) ekran boyutuyla, snapdragon 801 un güncellenmiş nispeten daha az ısınan haliyle, çift soğutma borusuyla, tasarımında ufak ama güzel olan değişikliklerle, kamerasında izlediğim video incelemelerine göre bayağı fazla bir iyileşmeyle beraber bi telefon çıkarmış. buna da laf eden ipnetorlar var. ne yapsın olum bu firma daha. iphone 6 yla 6s arasındaki farka bak samsung note 4 le note 5 arasındaki farka bak bi de buna bak. daha gelmiş yok xperialar hep aynı telefon bunu alacağıma z2 alırım diyo. sen alma zaten bu telefonu. bi de 4k ekran gereksiz diyen bi güruh var siz de almayın amk. adam normal zamanda full hd çözünürlükte çalışıyo 4k video türü bişey açtığınızda 4k devreye giriyo, ki bu telefon 4k ekranı olmasa bile alınırdı. ekstradan arada gerektiğinde kullanabileceğin güzel bi özellik neticesinde.
    ha mal gibi ouu kanka benim telefon 4k çözünürlüklü eki eki mantığıyla alan da olacaktır eleştirileriniz onaysa evet orayı saçma bulabilirm bi derece. ama bu telefon kötü olmuş denemez bence. tabi bu dediklerimi telefonun final hali piyasaya çıktıktan sonra ve canlı canlı inceledikten sonra söylemek lazım aslında. pil performansına ısınma performansına iyice baktıktan sonra. ama şu an kağıt üzerinde dünya üzerindeki en güçlü akıllı telefon. kasım ayını iple çekmekteyiz.
hesabın var mı? giriş yap