şükela:  tümü | bugün
  • ablak suratı, şiveli konuşması, yapmacık samimiyeti, "saf temiz köylü kızıyım ama yeri geldiğinde lafı gediğine koymasını da bilirim" tavırları ve kaçınılmaz sonuç olarak bütün erkekler tarafından bir tarafı altın kaplıymış gibi muamele görmesi ile bana hayat sevince güzel filmindeki ayşecik'i fena halde hatırlatan kızcağız.

(bkz: o beni prenses peri sanıyor)
  • --- spoiler ---

okudugum, duydugum, izledigim, bir sekilde haberdar olabildigim butun vampir hikayelerinde, vampir sevgili sahibi insan hatun kisisi, vampir olabilmek icin elinden geleni ardina koymazdi. en bariz ornegi icin (bkz: twilight)

sookie hakkinda en sevdigim kisim, hanimkizimizin vampir olma yolunda en ufak bi durtusunun -simdilik-* olmamasi.

nasil mutlu ettin beni bilemezsin sookie.

--- spoiler ---
  • ekranda gördüğümde bende şu ifadenin oluşmasına sebebiyet veren hatun bög
  • içinde bulunduğu diziyi seyredenlerin belli bir düşünceyi aşmış olduğunu beklersin değil mi? ne bileyim, alan ball dizisi vampr merkezli bir günümüz dünyası eleştirileri.. ama işte gel gör ki türkiye insanı ne kadar okumuş etmiş olsa da, direngezi mirengezi takılsa da kadın erkek ilişkileri söz konusu olduğu zaman ne kadar mala bağladığının, yobazlaştığının bir numaralı örneğidir bu kız.

bu dizinin evreninde bir kadın istediği zaman istediği kişiyle/yaratıkla sikişebilir beyler. eric kendi kardeşi(nora) dahil herkesi sikiyor birşey demiyosunuz ibneler.
  • part time garson part time damsel in distress
  • formunu bol sekse borçludur.
  • televizyon dizileri içinde sempatimi kazanmış kadın karakterlerden biri.

abd'nin güneyinde küçük bir kasabada yaşayan işçi sınıfından bir kızdır. sevimli bir aksanı vardır.
    kendisine hayranlıkla "sen nesin" diye sorulduğunda her seferinde aynı mütevazilikle garsonum diye cevap verir.

saflığı kesinlikle itici değil aksine bu durum diziye mizah unsuru katan olmazsa olmazlardan biridir.
    "güneyli vampirler" düşüncesi zaten başlı başına komiktir, sookie stackhouse'ın naifliği bu mizahı pekiştirir.

çevresinde kendisini korumak için canını vermekten çekinmeyen iki vampir ve bir kurt adam olmasına rağmen, hiç bir zaman zayıf ve korunmaya muhtaç biri gibi onlara sığınmamış, aksine yeri geldiğinde onları kötü insanlardan koruyan kendisi olmuştur.
  • çocukluğumdan beri onlarca dizi izlemişimdir. hiç sevmediğim karakterlere bile bir süre sonra sempati duyabiliyorum ucundan kıyısından ya da anlayabiliyorum onları; ama bu sookie denen kevaşeyi ne zaman görsem ağzına fırıncı küreğiyle vurasım geliyor. 6 sene geçti, antipatim azalacağı yerde nefrete dönüştü.
  • kevaşe nedir sorusuna cevap true blood karakteri. insan, hayvan, vampir, kurt adam, şekil değiştiren, peri, vampir peri... hiçbirini ayırt etmeden sikişir.
    (bkz: interracial)