• some people have real problems'ın damar şarkıları (bir de eğlenceli şarkıları var o bakımdan ayırdım) arasından sakince ve haince sıyrılıp beni yakalamış, sürekli dinlemekten kendimi alıkoyamadığım sia şahaneliği.
    pozitif bir tavır* takınmış sözleri ile sakinleştirmeye çalışan ama kaybolmanın paniğiyle de bir acizliğe sahip olan şarkı bu.
    umut dolu, "yarın her şey daha güzel olacak" diyor; ama yeterince umut dolu değil, buna inandıramıyor.
    uykuya kaçalım öyleyse..
    çok güzel ya.
  • sia piyano eşliğinde öylesine dingin söylemiş ki...ama şarkıyı dinledikten sonra aynı dinginliği kalbimizde, beynimizde hissetmemiz mümkün değil. üzüyor adamı...

come along it is the break of day
    surely now, you'll have some things to say
    it's not the time for telling tales on me

so come along, it wont be long
    'til we return happy
    shut your eyes, there are no lies
    in this world we call sleep
    let's desert this day of hurt
    tomorrow we'll be free

let's not fight i'm tired can't we just sleep tonight
    don't turn away it's just there's nothing left here to say
    turn around i know we're lost but soon we'll be found

well it's been rough but we'll be just fine
    work it out yeah we'll survive
    you mustn't let a few bad times dictate

'til we return happy
    let's desert this day of work
    tomorrow we'll be free

let's not fight i'm tired can't we just sleep tonight
    don't turn away it's just there's nothing left here to say
    turn around i know we're lost but soon we'll be found
  • sia'nın adeta başka bir dünyadan bahsettiği, mutluluk aşılamaya çalıştığı, hatta belki de sırf bunun için şarkıyı dünyadaki en güzel ve yaratıcı kliplerden biri ile taçlandırdığı güzide parçadır. o dünyaya inanıp sunulan mutluluğu almak tamamen size kalmıştır.

--- spoiler ---

--- spoiler ---
  • ilginctir sia bu sarkiyi agzinin kenariyla soyluyor havasindadir. opuveresi gelir insanin tam oralardan bir yerlerden..
  • geçen sene tam da bu zamanlarda bölümün* çalışma odasında çalışmaya çalışırken radyo odtüde duyduğum şarkıdır.

'til we return happy
    let's desert this day of hurt
    tomorrow we'll be free

kısmı ile beni benden almayı başarmıştır. yaşanmış ve ayrılığın uzun sayılabilecek bir süre geçmiş olmasına rağmen unutulamayan sevdiceği (bkz: eski sevgili diyeni ıslak odunla dövmek) olanların bu şarkıdan hatta siadan uzak durmaları duydukları yerde kulaklarını kapatmaları önerilir. sizi unutmuş olduğundan emin olduğunuz birini hatırlamak hiç de iyi olmayabiliyor, o ders bir sene sonra yine size eşlik edebiliyor, demedi demeyin.
    merak edip dinlemek isteyen mazoşistler de en azından academia dinlesin en azından ritmi hareketlidir insana bunun kadar koymaz.
  • bu sabah uykudan uyanma sebebim.
    uyarken salondan gelen bu içimi kıpır kıpır yapıp bi yandan hüzne boğan bu ses kimin diyerek koştum yatağımdan baktım baktım tanıyamadım ses tanıdık zero 7 this fine social şarkısını anımsattı kadının sesi.acaba dedim olabilir mi önce şarkıyi söleyenin kim olduğunu sonra zero 7la alakası var mı diye araştırdım.evet elbette varmış alakaları.akşam saat 6 ve ben hala bu güzel sesli kadını dinliyip bi yandan yerimde kıpırdanır bi yandan hüzün tünellerinin içine dallıyorum.
  • alır götürür bu şarkı çok fena. alışkın olmayan bünyeleri, ilk dinlediği gece uyutmaz, tüm gece kendini dinletir. yağmurlu havalar için, hayatın fon müziği.

(bkz: müzikal orgazm)
  • klibinde gittikce artan bir yaratacilik vardir.
  • ''let's not fight, i'm tired, can't we just sleep tonight?
    turn away, it's just there's nothing left here to say
    turn around, i know we're lost but soon we'll be found'' sözleriyle beni vuran, sonra bir daha vuran, darmadağın eden sia furler şarkısıdır. fazla söze ne gerek, hatun kişi anlatmış derdi, şimdi uyumak gerek. *
  • klibinde de görülebilecek el hareketleri şarkıyı tamamlar, bunun klibinden daha da güzel örneğini david letterman'in programındaki performansında göstermiştir sia.

bembeyaz bir fonda, bütün müzisyenler beyaz giyinmişken ellerini rengarenk (bilekte mavi, parmaklar kırmızı, ortada bir geçişte mor) boyayan, siyah giyinmiş sia, bu şarkıyı seslendirir.

bir "üzülüyorum ama düzelecek" şarkısıdır, ayrıca "im tired, can't we just sleep tonight?" derkenki el hareketi minik, anlık mutluluk sebebidir.
hesabın var mı? giriş yap