• kitaplarının her biri diğeri ile yarışacak kadar eğlenceli olan yazar.
    toplum içinde kitap okumaya çekinebilirsiniz, gülmenize hakim olmanız imkansız.
  • 25-44 yas grubu kadinlara hitap eden kismen ilginc kitaplar yazan ingiliz kadin yazar.

chick lit der miyim bilmem, turkiye'de dogsaydi nurgulsu sultan'in hayatini kitap yapar miydi, kelebek'te kose yazar miydi onu da bilmem.

hedef demografike dahil degilseniz kitaplari sizi cekmez dogrudan. nitekim ben confessions of a shopaholic'i okudugumda bana epey sabunkopugu gelmisti. ustelik genre ile tanisik olmama ragmen: ustunuze afiyet ucakta bir kez bridget jones seyretmisligim var. (ona spinster lit diycek kadar terbiyesizlesmedim tabi cok sukur*)

bizlere ally mcbeal'i ve carrie bradshaw'i armagan eden tv'nin bu cevheri kesfetmemesi ise akil alir gibi degil??

iddia ediyorum, bu kadinin senaryosunu yazacagi dizinin reklam slotlari loreal'e kapis gider. ustelik bir de kadin, alisveriskolik, product placement'in alasini yaparsin, gosterdigin her topuklu ayakkabi basina da binlerce pound'luk product placement ucreti alirsin.

murdoch, guzel kardesim, sana soyluyorum: ilk firsatta el at bu ise.

yalniz cok koyu ingiliz aksaniyla (iskoc mu? hafazanallah) cekmeyin diziyi, sonra hbo'nun amerikan pembelerine pazarlamak kolay olsun.
  • kitaplarindaki tiplerin basina gelen utanc verici seylere yaptigim gereksiz empati yuzunden asla okuyamadigim yazar.
  • beni gülmekten krize sokan ingiliz yazar,ayrıca yeni kitabı shopaholic and baby remzi kitapevini'nin raflarında yerini almıştır.
  • shopaholic & sister isimli kitabı türkçede alışverişkolik ve ablası ismi ile çıkmıştır. yazarın kitaplarının artemis yayınlarından çıkmaya başlaması ile aradaki iki kitabı çıkmadan son kitabı çıktı, şimdi ise bir geriye dönüş olmuş. kitabın eğlencesini değiştirmez yine de sanırım.
  • yazdıklarını okurken zaman zaman kahkaha atmama sebep olan kadın.
  • yine eşek ölüsü gibi kalın bir kitap yazmış dediğim, kitabın içine baktığımda artemis yayınları tarafından yazılarının kocaman ve aralıklı basıldığını, kağıt israfı yapıldığını gördüğüm tüm kitaplarına sahip olduğum kadın. alışverişkolik serisi kadar keyif verir mi pek emin değilim maalesef.

ayrıca son kitabının türkiye kapağı ilk kez daha güzel orjinalinden. pek fark olmasa da..

http://www.idefix.com/…asp?sid=stpuen1l4n0nnri67eyl

http://www.idefix.com/…asp?sid=c9lp6540rg6g438q3za8
  • çok sevdiğim, arada bir mola vermek için okuduğum beni gülümseten kadın yazar. gerçekten de benzer kitaplardaki klişeleri çoktan aşmış ve okuyucuyu yeniliklerle karşılıyor, kitaplar kalın görünüyor ama bir çırpıda bitiyor. ingilizcesi kolay okunur ve anlaşılır, türkçe çevirilerinde yazarın anlatmak istediği pek çok detayı maalesef dil değişikliğinden almak mümkün olmuyor.

özellikle shopaholic serisinde tıpkı bir dizi bölümü bekler gibi yeni kitabı beklemek pek çok hayranının yaşadığı ortak duygu olsa gerek. ve nihayet serinin son kitabı shopaholic to the stars 25 eylül'de ingiliteredeki kitapçılarda yerini alacakmış.

ne diyelim, heyecanla bekliyoruz.
  • kaç kitabını okudum bilmiyorum. belki sekiz belki dokuz. geçen gün bir tanesini daha bulup aldım.

bu aralar sevgili sophie biraz hasta. hastanede iyileşmeye çalışıyor. kendisine acilen iyileşmesini ve yeni kitaplar yazmasını emrediy--, pardon, rica ediyorum. çünkü iyileşmek zorund---, pardon, iyileşip neşe yaymaya devam etmeli <3<3
  • (bkz: #160556503)

ilave; pek bilinmez ama can you keep a secret (türkçede sır tutabilir misin? adıyla basıldı) kitabı da filme uyarlanmıştır. kitap güzel, film idare eder.
hesabın var mı? giriş yap